Վիգեն Սարգսյանն ազատվեց «Զինծառայողների ապահովագրության» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահի պաշտոնից
15/06/2018 11:40
Կառավարության այսօրվա նիստում որոշում կայացվեց ՀՀ Պաշտպանոության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանին ազատել «Զինծառայողների ապահովագրության» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահի պաշտոնից:
Որոշման նախագիծը կառավարություն է ներկայարցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
Ըստ նախագծի՝ Վիգեն Սարգսյանի փոխարեն հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ կնշանակվի Դավիթ Տոնոյանը:
Նշվում է, թե որոշման նախագծի ընդունումը պայմանավորված է այն հանգամանքով, որ Կառավարության կազմի փոփոխության արդյունքում ՀՀ պաշտպանության նախարար է նշանակվել Դավիթ Տոնոյանը, որի արդյունքում անհրաժեշտություն է առաջացել փոփոխություն կատարել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անվանական կազմում:

Виген Саркисян освобожден с должности председателя Попечительского совета Фонда страхования военнослужащих
15/06/2018 12:55
Сегодня на заседании правительства Армении принято решение об освобождении бывшего министра обороны Вигена Саркисяна с должности председателя Попечительского совета Фонда страхования военнослужащих.
Проект решения представил правительству министр обороны Давид Тоноян.
Согласно проекту, вместо Вигена Саркисяна председателем Попечительского совета будет назначен Давид Тоноян.
Отмечается также, что принятие проекта решения обусловлено тем обстоятельством, что в результате изменения состава правительства Армении министром обороны назначен Давид Тоноян, в результате чего возникла необходимость внести изменения в именной состав Попечительского совета фонда для возмещения ущерба, причиненного жизни и здоровью военнослужащих при защите Республики Армения.