Աշխարհի խոշորագույն ԿԲ-ներն ավարտում են էժան փողի տոնը
Աշխարհի խոշորագույն կենտրոնական բանկերն ավարտում են էժան փողերի տոնը: Այդպիսով, հարված է հասցվում ֆինանսական  գլոբալհամակարգին: Դրամավարկային քաղաքականության խստացման հետևանքներն իրենց  երկար սպասել չեն տա:
Արժույթների  դյուրացման քաղաքականության դարաշրջանի ավարտի մասին հայտարարել են  համաշխարհային ֆինանսական համակարգի դրամավարկային խթանման հիմնական աղբյուրները` ԱՄՆ Դաշնային պահուստային համակարգը, Եվրոպական կենտրոնական բանկը և Ճապոնիայի բանկը:
ԴՊՀ-ի ղեկավար Ջերոմ Փաուելը հայտարարել է, որ չի դյուրացնելու դրամավարկային քաղաքականությունը, եթե անգամ քաոս սկսվի  զարգացող շուկաներում:

Крупнейшие центробанки мира завершают праздник дешевых денег
Крупнейшие центробанки мира завершают праздник дешевых денег, тем самым нанося удар по глобальной финансовой системе. Последствия ужесточения монетарной политики не заставят себя ждать, сообщают Вести.Экономика.
Основные источники монетарных стимулов для глобальной финансовой системы – Федеральная резервная система США, Европейский центробанк и Банк Японии – объявили об окончании эпохи смягчения монетарной политики.
Глава ФРС Джером Пауэлл на этой неделе заявил, что не будет смягчать денежно-кредитную политику, даже если хаос на развивающихся рынках продолжит расширяться