Նիդեռլանդներում երաժշտական փառատոնի այցելուներին վրաերթի ենթարկած վարորդը ձերբակալվել է
Նիդեռլանդական Լիմբուրգ շրջանի ոստիկանությունը հայտնել է երկրի հարավում անցկացվող PinkPop փառատոնի այցելուներին վրաերթի ենթարկած մեքենայի վարորդին ձերբակալելու մասին: Այդ մասին ասված է թագավորության ոստիկանության կայքում:
«Ոստիկանությունը հայտնաբերել է սպիտակ ֆուրգոնը, որը ներգրավված է միջադեպում… Կասկածյալը ձերբակալվել է», - ասվում է հայտարարությունում:
Նիդեռլանդներում ավտոբուսը վրաերթի է ենթարկել երկրի հարավում անցկացվող երաժշտական փառատոնի հանդիսատեսին: Մեկ մարդ զոհվել է, երեքը ստացել տարբեր աստիճանի վնասվածքներ:
Միջադեպը տեղի է ունեցել լույս երկուշաբթի, Pink Pop հայտնի փառատոնի անցկացման վայրի մոտակայքում: Միջադեպից հետո ավտոբուսը հեռացել էր դեպքի վայրից։

В Нидерландах задержали водителя, наехавшего на посетителей фестиваля
Полиция нидерландской провинции Лимбург сообщила о задержании водителя фургона, рано утром в понедельник совершившего наезд на посетителей фестиваля PinkPop на юге страны, говорится в заявлении на сайте полиции королевства.
«Полиция обнаружила белый фургон, который был замешан в инциденте на ул. Менснехерфех… Подозреваемый был задержан», — сообщается в заявлении.
Один человек погиб, трое получили серьезные ранения в результате наезда небольшого автобуса на зрителей музыкального фестиваля PinkPop на юге страны рано утром в понедельник.