Բնապահպաններին կոչ եմ անում տեր կանգնել Մանվել Գրիգորյանի արջերին ու առյուծներին. էլ մսի պահածո չկա` սոված կմնան. ԱԱԾ տնօրեն (Տեսանյութ)
18/06/2018 14:01
Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն այսօր Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում կոչ արեց բնապահպաններին զբաղվել պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի առանձնատան ու հանգստյան գոտու տարածքում հայտնաբերված կենդանիներով:
«Բնապահպաններին կոչ եմ անում թող գնան արջերին, առյուծներին տեր կանգնեն, որովհետև էլ մսի պահածո չկա, որ ուտեն, կարող է սովածանան», - ասաց Արթուր Վանեցյանը:
Հիշեցնենք, որ Գրիգորյանի առանձնատանն ու հանգստյան գոտում ԱԱԾ խուզարկության արդյունքում հայտնաբերվել է մեծ քանակությամբ զենք զինամթերք, «Զինվորի բաժին» մակնշմամբ բազմաթիվ մթերքներ` պահածոներ, խտացրած կաթ և այլն, որոնք տեղի աշխատակիցների խոսքով օգտագործվել են որպես կեր նրա կենդանիների` արջերի, առյուծների համար:
Նույն պահեստներում հայտնաբերվել են նաև 2016թ. ապրիլյան պատերազմի օրերին հանրապետության տարբեր մարզերից առաջնագծի զինծառայողներին ուղարկած բազմաթիվ ծանրոցներ` ուղեկցող նամակներով:

Призываю защитников природы заняться медведями и тиграми Манвела Григоряна, тушенок больше нет – директор СНБ
18/06/2018 15:51
Директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян сегодня в беседе с журналистами после заседания правительства призвал защитников природы заняться обнаруженными животными во время обыска в особняке и на даче Манвела Григоряна.
«Призываю защитников природы и животных пойти и заняться медведями, тиграми, поскольку тушенок, чтобы их кормить, уже нет и могут проголодаться», - сказал Артур Ванецян.
Напомним, Служба национальной безопасности во время обыска в особняке и на даче Манвела Григоряна обнаружила большое количество оружия и боеприпасов, продовольствия с маркировкой «паек солдата» – тушенки, сгущенки и т.д., которые, по словам местных работников, использовались в качестве корма для медведей и тигров.
На складе были и обнаружены также многочисленные ящики с провиантом и письмами, которые были отправлены солдатам на передовую еще во время апрельской войны 2016 года.