Դատախազի երբեմնի տեղակալը փորձում է իր վրա հրավիրել նոր իշխանությունների ուշադրությունը. «Իրատես»
«Իրատես»-ն «Ասում են» խորագրի ներքո գրել է, որ ՀՀ գլխավոր դատախազի երբեմնի տեղակալ Արմեն Դանիելյանը, որը վերջին շրջանում աշխուժացել է և հիշել իր պաշտոնավարման օրերը, «գտնելով», որ իրեն հանիրավի են ազատել դատախազի տեղակալի պաշտոնից, փորձելով իր վրա հրավիրել նոր իշխանությունների ուշադրությունը՝ որոշակի ակնկալիքներով, լրիվ հակառակ արդյունքի է հասել:
Էրեբունու հայտնի հեղինակություններից մեկի հետ «օրթախ» բիզնեսներով զբաղված՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարն սպասարկող երբեմնի դատախազի տեղակալն այդպիսով բացել է սեփական «Պանդորայի արկղը»՝ իր վրա սևեռելով պատկան մարմինների ուշադրությունը:
«Նրան անգամ պաշտոնանկության օրերին իր մտերիմ Աղվան Հովսեփյանը չցանկացավ տանել իր մոտ աշխատանքի, ուր մնաց մենք ցանկանանք «օգտվել նրա «ծառայությունից» ու «կենսափորձից», - ասաց նոր իշխանություններին մոտ կանգնած թերթի աղբյուրը։

«Иратес»: Некогда заместитель генпрокурора пытается привлечь к себе внимание новых властей
Газета «Иратес» пишет, что некогда заместитель генерального прокурора Армении Армен Даниелян, который в последнее время активизировался и вспомнил дни пребывания на посту, «посчитав», что был несправедливо освобожден с должности заместителя прокурора и пытаясь привлечь к себе внимание новых властей с некоторыми ожиданиями, достиг совершенно противоположного результата.
Занимающийся бизнесом «в доле» с одним из известных авторитетов Эребуни, обслуживающий борьбу с коррупцией некогда заместитель прокурора, тем самым открыл собственный «ящик Пандоры» и привлек к себе внимание государственных органов.
«Его после увольнения даже близкий ему Агван Овсепян не смог взять к себе на работу, не говоря уже о том, чтобы мы пожелали воспользоваться его "услугами" и "опытом"», - сказал источник, близкий к новым властям.