Զենք-զինամթերքից տեղյակ էի. Վահրամ Բաղդասարյանը՝ Մանվել Գրիգորյանի առանձնատնից հայտնաբերված իրերի մասին (Տեսանյութ)
19/06/2018 11:28
Մենք չպետք է խոչընդոտենք նախաքննությանը, մինչև ԱԺ արտահերթ նիստի մեկնարկը, ՀՀԿ-ի անցկացրած փակ նիստից հետո լրագրողներին ասաց ՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը։
«Մենք համաձայնություն ենք տալիս։ ՀՀԿ-ն չպետք է խոչընդոտի նախաքննությանը և անձեռնմխելիությունից զրկելուն պետք է կողմ քվեարկի», - ասաց նա։
Վերջինս ընդգծեց, որ կա անմեղության կանխավարկած, ու Մանվել Գրիգորյանը, ինչպես նշել էր իր նամակում, թող ներկայացնի հակափաստարկներ։
«Թող փաստերը ներկայացնի, մենք կհետևենք փաստերին», - նշեց նա։
Բաղդասարյանը զերծ մնաց գնահատականներ տալուց՝ նշելով, որ դա պետք է անեն համապատասխան իրավական մարմինները՝ նշելով. «Անկախ նրանից՝ ով է այդ անձը, շատ անթույլատրելի է, որ նման բան է կատարվել»։
Դիտարկմանն՝ արդյոք նախկինում չգիտեր Մանվել Գրիգորյանի ամառանոցում եղածի պարունակության մասին, Բաղդասարյանը նշեց. «Անակնկալ էր։ Զենք-զինամթերքից տեղյակ էի»։

Я знал об оружии и боеприпасах – Ваграм Багдасарян о проведенном СНБ обыске на даче Манвела Саркисяна
19/06/2018 11:53
«Мы не будем препятствовать предварительному следствию», - заявил журналистам до начала внеочередного заседания парламента Армении руководитель фракции Республиканской партии Армении Ваграм Багдасарян.
«Мы даем согласие. РПА не должно препятствовать предварительному следствию и проголосует за лишение депутатской неприкосновенности», - сказал он.
Ваграм Багдасарян подчеркнул, что есть презумпция невиновности и пусть Манвел Григорян, как отметил в своем письме, представит контраргументы.
«Пусть представит факты, мы проследим за фактами», - отметил он.
Багдасарян воздержался давать оценки, отметив, что это должны сделать соответствующие правовые органы. «Независимо от того, кто этот человек, произошедшее – недопустимо».
На замечание, знал ли он о том, что находилось на даче Манвела Григоряна, Багдасарян ответил: «Это было неожиданностью. Я знал об оружии и боеприпасах».