Կուբացին խարդախության համար Ռուսաստանից Հայաստանին է արտահանձնվել
Ռուսաստանը Հայաստանին է հանձնել Կուբայի քաղաքացու, որին մեղադրում են ԱՄՆ մուտքի համար փաստաթղթերի ձևակերպման հետ կապված խարդախության համար, հայտնում է  РИА Новости-ն՝ հղում անելով Մոսկվայի դատախազությունին:
«ՌԴ-ից Հայաստանի Հանրապետություն է արտահանձնվել Կուբայի 38-ամյա քաղաքացի Օրտեգա Բենկոմոն: 2017 թվականից նրան   հետախուզում էին ՀՀ իրավապահները՝ քրեական պատասխանատվության ենթարկելու համար խոշոր չափերի հանցագործությունների պատճառով», — ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ գերատեսչության, Բենկոմոն մեղադրվում  է 2014-2015 թթ գումարային միջոցների գողության համար, որոնք նա վերցրել է իբր ԱՄՆ և Եվրոպա  մուտքի համար փաստաթղթերի ձևակերպման դիմաց:

Кубинец экстрадирован из России в Армению за мошенничество
Россия выдала Армении гражданина Кубы, обвиняемого в мошенничестве под предлогом оформления документов для выезда в США, сообщает РИА Новости со ссылкой на прокуратуру Москвы.
«Из РФ в Республику Армению экстрадирован 38-летний гражданин Республики Куба Ортега Бенкомо. С 2017 года он разыскивался правоохранительными органами Республики Армения для привлечения к уголовной ответственности за совершение преступлений, предусмотренных статьей – «мошенничество, совершенное в особо крупных размерах»», — говорится в сообщении.
По информации ведомства, Бенкомо обвиняется в том, что в составе группы с 2014 по 2015 годы похищал денежные средства под предлогом оформления документов для выезда в США в Ереване.
В мае 2017 года Бенкомо был задержан сотрудниками правоохранительных органов на территории Юго-Восточного административного округа, добавляется в сообщении.