ԱՄՆ-ում միգրանտների հետ կապված սկանդալի ֆոնին նախարարին մեքսիկական ռեստորանից վռնդել են
ԱՄՆ ներքին անվտանգության նախարար Քիրսթեն Նիլսենին Վաշինգթոնում մեքսիկական ռեստորանում դիմավորել են «Ամոթ» բղավոցներով, որից հետո նա ստիպված էր հաստատությունը լքել: Այս մասին հայտնում է New York Post-ը՝ հղում անելով ականատեսների տեսանյութին, փոխանցում է Gazeta.ru-ն:
Մի խումբ ակտիվիստներ եկել են ռեստորան, որտեղ գտնվում էր Նիլսենը, և սկսել են նրա դեմ ուղղված արտահայտություններ բղավել, այդ թվում՝ անպարկեշտ բովանդակությամբ: Ցուցարարներից մեկը միացրել է ծնողներից բաժանված միգրանտների լացող երեխաների տեսանյութը:
Դրանից հետո նախարարը ռեստորանից դուրս է եկել և թիկնապահների ուղեկցությամբ ավտոմեքենան նստել: Նիլսենի ներկայացուցիչը հայտնել է, որ գերատեսչության ղեկավարը «ընթրելիս հանդիպել է մի խումբ մտահոգ քաղաքացիների հետ»:
Ավելի վաղ ԱՄՆ-ում սկանդալ էր բռնկվել ապօրինի միգրանտների երեխաներին ու նրանց ծնողներին միմյանցից բաժանող ամերիկյան իշխանությունների որոշման պատաճառով:

Главу МВБ США прогнали из мексиканского ресторана на фоне скандала с мигрантами
Министра внутренней безопасности США Кирстен Нильсен встретили криками «Позор!» в мексиканском ресторане в Вашингтоне, после чего она была вынуждена покинуть заведение. Об этом пишет New York Post со ссылкой на видео очевидцев,  передает Gazeta.ru.
Группа активистов пришла в ресторан, где находилась Нильсен, и начала выкрикивать высказывания против нее, в том числе нецензурного содержания. Один из протестующих включил запись плачущих детей мигрантов, которых разлучили с родителями.
После этого министр вышла из ресторана и в сопровождении охраны села в автомобиль. Представитель Нильсен сообщил, что глава ведомства «за ужином встретилась с группой обеспокоенных граждан».
Ранее в США разгорелся скандал из-за решения американских властей разлучить детей нелегальных мигрантов и их родителей.