Մենք մաքուր ենք աշխատում, մենք հո ազգի թշնամի չենք. 6-րդ վարչությունը ստուգումներ է սկսել «Սեքյուրիթի դրիմ» ընկերությունում
20/06/2018 14:30
Ոստիկանության 6-րդ վարչության աշխատակիցներն այսօր «Սեքյուրիթի դրիմ» և «Էլլիպս ՋիԷյ» ընկերություններում ստուգումներ են ացնկացրել, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց ընկերության տնօրեն Գուրգեն Զաքարյանը՝ հերքելով տեղեկությունները, թե ԱԱԾ-ն է մուտք  գործել  ընկերություն։
Նշենք, որ այս ընկերություններն են սպասարկում Հայաստանի ճանապարհներին տեղադրված տեսախցիկներն ու արագաչափ սարքերը։
Նա ասաց, թե ինքն այդ ժամանակ այնտեղ չի եղել և տեղյակ չէ՝ ինչու են ոստիկանությունից այցելել իրենց։
Մեր հարցին, թե որևէ խնդի՞ր կա ընկերության գործունեության մեջ, Զաքարյանը պատասխանեց. «Խնդիր չկա, խնդիր ուզում են տեսնել։ Թող նայեն, կերևա։ Մենք գիտենք, որ մաքուր ենք աշխատում, մենք հո թշնամի չենք ազգի»։
Գուրգեն Զաքարյանը դժվարացավ ասել, թե ինչն է նման ստուգումների առիթը եղել և միայն ենթադրեց. «Երևի հայտնի ֆիրմա է, ուզում են ստուգել»։
Հարցին, թե չի՞ մտահոգում իրեն, Զաքարյանը արձագանքեց. «Ինձ մտահոգում է, որ աշխատանքն է խոչընդոտվում։ Բայց ես, քանի որ մանրամասներ չգիտեմ, չեմ կարող ասել որևէ բան»։
Հետաքրքրվեցինք նաև՝ հնարավոր համարո՞ւմ է որևէ չարաշահում, խախտում, ընկերության տնօրենը արձագանքեց. «Չի կարող նման բան լինել։ Մենք 30 տարի է՝ շուկայում ենք, նման բան չի եղել»։

Мы работаем чисто, ведь мы не враг народа – 6-ое управление начало проверки в компании «Security Dream»
20/06/2018 15:32
Главное управление по борьбе с организованной преступностью (6-е управление) полиции Армении провело сегодня проверки в компаниях «Секюрити дрим» и «Эллипс Джи Эй», сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am директор компании Гурген Закарян, опровергнув информацию о том, что сотрудники Службы национальной безопасности вторглись в компанию.
Отметим, что эти компании обслуживают установленные на дорогах Армении видеокамеры и измерители скорости.
Он заявил, что в это время не находился в компании и не знает, почему полиция была у них.
На вопрос, есть ли в деятельности компании какие-то проблемы, Закарян ответил: «Проблем нет, проблемы хотят создать. Пусть смотрят, а там видно будет. Мы знаем, что работаем чисто, мы ведь не враг народа».
Гурген Закарян затруднился сказать, что могло стать поводом для подобных проверок, и лишь предположил: «Наверное, известная фирма, вот и хотят проверить».
На вопрос, не беспокоит ли его это, Закарян ответил: «Меня беспокоит то, что они мешают работе. Но поскольку я не знаю подробностей, не могу что-то сказать».
На замечание, возможно, есть какие-то злоупотребления, нарушения, директор компании отреагировал: «Подобного быть не может. Мы на рынке уже 30 лет и подобного не было».