«Եվրատեսիլ-2019»-ի անցկացման վայրը պաշտոնապես հաստատվել է
Եվրոպական հեռարձակողների միության (EBU) ներկայացուցիչները պաշտոնապես հայտարարել են «Եվրատեսիլ-2019» երգի մրցույթի անցկացման վայրը: Ինչպես հայտնում է Eurovisionworld կայքը, միջազգային մրցույթը կանցկացվի Իսրայելում:
Պաշտոնական տեղեկությունը վերջ դրեց այն լուրերին, որ մրցույթը կարող է տեղափոխվել Ավստրիա: Մրցույթն այնուամենայնիվ կանցկացվի հաղթող ներկայացուցչի՝ Նետա Բարզիլայի երկրում:
Հաղորդվում է նաև, որ Եվրոպական հեռարձակման միության կենտրոնակայանում Եվրատեսիլի և իսրայելական հանրային հեռուստառադիոհեռարձակողի ներկայացուցիչները պայմանավորվածություն են ձեռք բերել և սկսել են Իսրայելում անցկացվելիք միջոցառման նախապատրատական աշխատանքները:
Ներկա պահին, դեռևս հարցականի տակ է մրցույթը հյուրընկալող քաղաքի մասին որոշումը: Հայտնի է, որ Իսրայելը ցանկանում է մրցույթն անցկացնել Երուսաղեմում, սակայն այդ որոշումը վիճահարույց իրավիճակ է ստեղծել Մերձավոր Արևելքում, որը զինված հակամարտության սպառնալիք է պարունակում:

Официально подтверждено место проведения Евровидения 2019
Представители Европейского вещательного союза (EBU) объявили официально место проведения песенного конкурса Евровидение 2019. Международный проект пройдет в Израиле. Об этом пишет Eurovisionworld.
Официальная информация развеяла слухи о том, что конкурс перенесут в Австрию. Евровидение все же пройдет в стране победительницы Нетты Барзилай.
Также сообщается, что в штаб-квартире Европейского вещательного союза представители Евровидения и израильского общественного телерадиовещания KAN подвели итоги и начали подготовку к проведению конкурса в Израиле.
Известно, что съезд португальских и израильских команд состоялся в Женеве 18 июня. Однако о том, что мероприятие состоялось, стало известно только днем позднее.
Однако до настоящего момента под вопросом остается город проведения конкурса. Известно, что Израиль хотел проводить его в Иерусалиме, однако это решение оказалось спорным в связи с угрозой вооруженного конфликта на Ближнем Востоке. В итоге в настоящее время рассматривают, помимо Иерусалима, варианты Тель-Авива, Хайфа и Эйлата.