«Սասնա ծռերից» Արմեն Լամբարյանը ևս ազատ կարձակվի
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանի նախագահությամբ այսօր որոշեց բավարարել «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արմեն Լամբարյանի փաստաբանի միջնորդությունը՝ իր պաշտպանյալին գրավի դիմաց ազատ արձակելու մասին։
Լամբարյանը, որը մեղադրվում է ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով՝ կազմակերպված խմբի կողմից՝ շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը և 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով՝ կազմակերպված խմբի կողմից՝ ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք պահելը, ազատ կարձակվի 500,000 դրամ գրավի դիմաց։
Այսպիսով, Արմեն Լամբարյանը դարձավ «Սասնա ծռեր» խմբի 10-րդ անդամը, որի խափանման միջոց կալանքը փոխվեց և նա ազատ արձակվեց։ Մինչ այդ կալանքից ազատ էին արձակվել՝ Հովհաննես Հարությունյանը, Արեգ Կյուրեղյանը, Տիգրան Սարգսյանը, Հովհաննես Վարդանյանը, Արամ Մանուկյանը, Արամ Հակոբյանը, Սեդրակ Նազարյանը, Արթուր Մելքոնյանը և Արթուր Սողոմոնյանը։

Член вооруженной группировки «Сасна црер» Армен Ламбарян будет освобожден
Суд общей юрисдикции Ереване сегодня под председательством судьи Артуша Габриеляна удовлетворил ходатайство адвоката об изменении меры пресечения обвиняемому по делу вооруженной группировки «Сасна црер» Армену Ламбаряну и его освобождения под залог.
Армен Ламбарян, которому предъявлено обвинение по признакам п.1 ч.3 ст. 219 (захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи, иных коммуникаций со стороны организованной группы) и ч.3 ст.235 (незаконное приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение огнестрельного оружия) Уголовного кодекса Армении, будет освобожден под залог в размере 500,000 драмов.
Таким образом, Армен Ламбарян стал 10-ым освобожденным в рамках дела вооруженной группировки «Сасна црер». До этого были освобождены Ованнес Арутюнян, Арег Курегян, Тигран Саркисян, Ованнес Варданян, Арам Манукян, Арам Акопян, Седрак Назарян, Артур Мелконян и Артур Согомонян.