Ոստիկանությունն ու ԱԱԾ-ն մրցակցության մեջ չեն. Օսիպյան
ՀՀ ոստիկանապետ Վարելի Օսիպյանը հերքում է, թե մրցակցոթյան մեջ են մտել Ազգային անվտանգության ծառայության հետ:
«Չկա նման իրավիճակ, իսկ լրագրողների հետ պասիվ շփումը պայմանավորված է նրանով, որ որոշ օգտատերեր ինձ քննադատում են, թե ավելի շատ ժամանակ եմ տրամադրում ասուլիսներին, քան թե աշխատանքին», - կառավարության նիստից հետո լրագրողներին ասաց Վ.Օսիպյանը:
Նա ընդգծեց՝ միգուցե ճիշտ են. ինքն ավելի շատ կաշխատի, քան թե ասուլիսներ կտա:
ՀՀ ոստիկանապետն ընդգծեց, որ ոստիկանության գործառույթները շատ են:
«Սկսած մանր դեպքերից՝ վերջացրած ծանր հանցագործություններով և այլն», - նշեց նա:
Հարցին, թե երեկվա լայնամասշտաբ գործողություններն ինչով էին պայմանավորված՝ Վալերի Օսիպյանը պատասխանեց՝ օպերատիվ տեղեկություններով:
Անդրադառնալով քրեական հեղինակություններին՝ ՀՀ ոստիկանապետն ասաց, որ օրենքի առաջ բոլորը հավասար են:
«Օրենքը մեր հանրապետությունում գերակա է, պետք է բոլորը հարգեն դա», - ասաց Վ.Օսիպյանը:
ՀՀ ոստիկանապետն ընդգծեց, թե ոստիկանության ու, ընդհանրապես, ներկայիս իրավապահների գործառույթները չեն բխում ինքնահաստատվելով, ինչ-որ անձանց ով լինելով:

Между полицией и СНБ конкуренции нет – Валерий Осипян
Начальник полиции Армении опровергает, что между возглавляемой им структурой и Службой национальной безопасности Армении началась конкуренция.
«Подобной ситуации нет, а пассивное общение с журналистами обусловлено тем, что некоторые пользователи обвиняют меня в том, что я больше времени уделяю пресс-конференциям, чем работе», - заявил сегодня журналистам после заседания правительства Валерий Осипян.
Он подчеркнул, что возможно, они и правы: он будет больше работать, чем давать пресс-конференции.
Начальник полиции подчеркнул, что у полиции есть много функций. «Начиная с небольших инцидентов, заканчивая тяжелыми преступлениями и т.д.», - сказал он.
На вопрос, чем обусловлены вчерашние широкомасштабные действия, Валерий Осипян ответил: «Оперативными сведениями».
Касаясь криминальных авторитетов, начальник полиции заявил, что перед законом все равны.
«Закон верховенствует в нашей республике, его должны все уважать», - сказал В.Осипян.
Начальник полиции подчеркнул, что функции полиции и в целом правоохранителей не вытекают из самоутверждения или личности тех или иных людей.