50-ամյա տղամարդը հայտնել է, որ իրեն հարվածել են Գագիկ Ծառուկյանը և Էդուարդ Բաբայանը, միջադեպին ներկա է եղել նաև ԱԻՆ ղեկավարը (Տեսանյութ)
03/07/2018 13:46
Հուլիսի 2-ին՝ ժամը 21-ն անց 30-ի սահմաններում, «Արմենիա» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Մաշտոցի բաժին հաղորդում է ստացվել, որ բուժօգնության է տեղափոխվել 50-ամյա մի տղամարդ։ Ախտորոշվել է պոլիտրավմա՝ կողոսկրի կոտրվածք և այլ վնասվածքներ։
Հիվանդանոց մեկնած ոստիկանության Մաշտոցի և այլ ստորաբաժանումների ծառայողները օպերատիվ պարզեցին, որ տղամարդը վնասվածքները ստացել է, նախնական տվյալներով՝ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի վարչական շենքում։ Դահլիճում արնանման հետքեր են հայտնաբերվել ու վերցվել՝ փորձաքննության համար։
Ըստ տուժողի հաղորդման՝ նրան հարված է հասցրել Գագիկ Ծառուկյանը, ապա ձեռքերով և ոտքերով բազմաթիվ հարվածներ են հասցրել Գագիկ Ծառուկյանի անվտանգության ղեկավար՝ 46-ամյա Էդուարդ Բաբայանն ու ևս մեկ անձ, որի ինքնությունը պարզվում է։ Միջադեպին նեկա են գտնվել Արտակարգ իրավիճակների նախարարը և Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի փոխնախագահ Դերենիկ Գաբրիելյանը։
Տուժողի խոսքով՝ որդին, որը Ռուսաստանի քաղաքացի է, բռնցքամարտիկ է, աշխարհի չեմպիոն։ Հաղթանակների դիմաց Գագիկ Ծառուկյանը պարգևներ է խոստացել, սակայն որդին Հայաստանի քաղաքացիություն ստանալուց հետո հետախուզվում է՝ ժամկետային զինվորական ծառայությունից խուսափելու մեղադրանքով։
Էդուարդ Բաբայանին հայտնաբերելու ուղղությամբ ոստիկանության ծառայողները ծավալուն հետախուզական և այլ միջոցառումներ սկսեցին ձեռնարկել, ինչի արդյունքում՝ դեպքից ժամեր անց Բաբայանը ներկայացավ ոստիկանության Մաշտոցի բաժին։ Նա որպես կասկածյալ ձերբակալվել ու տեղափոխվել է ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ձերբակալվածների պահման վայր։

50-летний мужчина утверждает, что его избили Гагик Царукян и начальник его охраны в присутствии главы МЧС Армении (Видео)
03/07/2018 14:10
Пресс-служба полиции Армении предоставила некоторые подробности в связи с инцидентом в административном здании Олимпийского комитета.
Напомним, что в рамках расследуемого Следственным комитетом Армении уголовного дела по статье «умышленное причинение тяжкого вреда здоровью» задержан помощник председателя Олимпийского комитета Армении Эдуард Бабаян.
Между тем, по словам пострадавшего, удары ему нанесли председатель Олимпийского комитета Гагик Царукян и Э.Бабаян и еще один человек, личность которого устанавливается.
На месте инцидента присутствовал министр по чрезвычайным ситуациям Армении Грачья Ростомян и вице-председатель Олимпийского комитета Дереник Габриелян.
Как сообщалось ранее, 2 июля в медцентр был госпитализирован 50-летний житель Еревана с переломом ребра и повреждением легкого. Следствие выяснило, что увечья мужчина получил в спорткомплексе «Олимпаван».
По подозрению в совершении преступления задержан Э.Бабаян.
Возбуждено уголовное дело по статье «умышленное причинение тяжкого вреда здоровью, совершенное группой лиц, организованной группой».
Назначена судмедэкспертиза. В суд представлено ходатайство о проведении обыска в квартире подозреваемого.