Հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց
Հուլիսի 1-ից 7-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 155 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց, հայտնում են Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

За минувшую неделю Азербайджана нарушил режим перемирия около 155 раз
В период с 1 по 7 июля ВС Азербайджана нарушили на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск режим прекращения огня около 155 раз, сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
За указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций свыше 1500 выстрелов.
Передовые воинские части Армии обороны продолжают уверенно владеть оперативно-тактической обстановкой и предпринимают необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций.