Սեյրան Օհանյանը իր տունը քանդում է` խուսափելով ապօրինի հարստացման կենդանի ապացույց ունենալուց. «Ժամանակ»
12/07/2018 09:36
«Ժամանակ» թերթը գրում է․ «Պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը քանդում է Վահագնի թաղամասում կառուցվող իր տունը, քանի որ մտավախություն ունի, որ այն կարող է ծառայել որպես ապօրինի հարստացման կենդանի ապացույց: Շարքային քաղաքացիները, նաև իրավապահ մարմինները կարող են հարցնել նախկին պետական պաշտոնյա Օհանյանին, թե որտեղից այդ միջոցները, չէ՞ որ Պնախարարի աշխատավարձով հնարավոր չէ հսկա առանձնատուն կառուցել: Բայց եթե այս տրամաբանությամբ շարժվենք, ապա պետք է քանդվի Հայաստանում վերջին 25 տարում կառուցված շենք-շինությունների առնվազն 90 տոկոսը, որովհետև Հայաստանում աշխատավարձերը այնպիսին են, որ դրանցով հնարավոր չէ նման ունեցվածք կուտակել»։

«Жаманак»: Сейран Оганян рушит свой особняк во избежание доказательства незаконного обогащения
Газета «Жаманак» пишет, что экс-министр обороны Сейран Оганян рушит строящийся в квартале «Ваагни» особняк, поскольку обеспокоен тем, что он может послужить «живым доказательством» незаконного обогащения. Рядовые граждане и правоохранительные органы могут спросить бывшего государственного чиновника Оганяна, откуда у него эти средства, ведь на зарплату министра невозможно построить такой большой особняк.
«Однако если руководствоваться такой логикой, то в Армении должны быть разрушены как минимум 90 процентов построенных за последние 25 лет зданий-сооружений, поскольку в Армении такие зарплаты, на которые накопить подобное имущество невозможно», - пишет газета.