Ստոլտենբերգ. Վրաստանը կդառնա ՆԱՏՕ-ի անդամ
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը հայտարարել է, որ գագաթնաժողովի ընթացքում դաշինքի երկրները հաստատել են Վրաստանի անդամակցության հեռանկարը: ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու գործընթացը կշարունակվի: Այս մասին ասվում է դաշինքի կայքում:
«Մենք լիովին աջակցում ենք Վրաստանի եվրաատլանտյան ձգտմանը, Վրաստանը կդառնա ՆԱՏՕ-ի անդամ, մեր առաջնորդները երեկ հաստատեցին, որ մենք կշարունակենք ձեզ հետ աշխատել (Վրաստանի. RT)` անդամակցությանը պատրաստվելու համար», - հայտարարել է Ստոլտենբերգը:
Նա հիշեցրել է, որ ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրները համատեղ հայտարարության մեջ նշել են Վրաստանի հաջողությունները բլոկին միանալու համար անհրաժեշտ բարեփոխումների իրականացման գործում:

Столтенберг заявил, что Грузия станет членом НАТО
Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг заявил, что в ходе саммита страны альянса подтвердили перспективу членства Грузии. Процесс её вхождения в НАТО будет продолжаться.
Об этом сообщается на сайте альянса.
«Мы полностью поддерживаем евроатлантические устремления Грузии, Грузия станет членом НАТО, наши лидеры это вчера подтвердили, мы продолжим работать с вами (с Грузией. — RT) для подготовки членства», — заявил Столтенберг.
Он напомнил, что страны НАТО в совместном заявлении отметили успехи Грузии в проведении необходимых реформ для вступления в блок.