Լոնդոնի երկնքում հայտնվել է նորածին Թրամփի տեսքով 6 մետրանոց փուչիկը
Զայրացած նորածնի տեսքով Թրամփին պատկերող 6 մետրանոց փչվող ֆիգուրը հայտնվել է բրիտանական մայրաքաղաքի կենտրոնում գտնվող Խորհրդարանի հրապարակի երկնքում: Փուչիկը, որը երկու ժամ կմնա օդում, արձակվել է մի քանի հազար մարդու կողմից հավաքված միջոցներով, որոնք դեմ են հանդես գալիս ուրբաթ օրը ԱՄՆ նախագահի պաշտոնական այցին Բրիտանիա, փոխանցում է ТАСС-ը:
Ինչպես սպասվում է, Թրամփի այցի դեմ բողոքի ցույցերի շրջանակներում տասնյակ հազարավոր մարդիկ դուրս կգան բրիտանական մայրաքաղաքի փողոցներ: Այդպես, մայրաքաղաքում նախատեսվում է «Կանգնեցրե՛ք Թրամփին» կարգախոսով ցույցը: Ցույցին մասնակցելու իրենց մտադրության մասին համացանցում ցանկույթուն էր հայտնել մոտ 60 հազար մարդ:
Բացի այդ, ուրբաթ Լոնդոնի կենտրոնում 10 հազար կանանց մասնակցությամբ երթ տեղի կունենա, որը կավարտվի  հանրահավաքով Թրաֆալգարյան հրապարակում: Ցույցերը տեղի կունենան նաև այլ քաղաքներում՝ Մանչեսթեր, Դանդի, Քերքուոլե, Գլազգո: Զուգահեռ տեղի կունենան նաև միջոցառումներ ի աջակցություն ԱՄՆ նախագահին: Այդպես, մի բրիտանացի ԱՄՆ նախագահի այցին ընդառաջ Լոնդոնի արրմտյան հատվածում գտնվող իր «Ջեյմսոն» փաբը «Թրամփի գերբ» է անվանել:

Шестиметровый воздушный шар в виде злого малыша с лицом Трампа появился в небе Лондона
Шестиметровая надувная фигура, изображающая президента США Дональда Трампа в виде злого малыша в подгузнике с мобильным телефоном в руках, поднялась в пятницу в небо над Парламентской площадью в центре британской столицы. Воздушный шар, который будет парить в небе в течение двух часов, запущен на средства, собранные несколькими тысячами человек, выступающих против проходящего в пятницу рабочего визита главы американской администрации в Великобританию, передает ТАСС.
Всего в пятницу, как ожидается, десятки тысяч человек выйдут на улицы британской столицы в рамках акций протеста против визита Трампа. Так, в столице запланирована демонстрация под лозунгом «Остановите Трампа». О своем намерении принять в ней участие в интернете уже заявили порядка 60 тыс. человек.
Кроме того, в пятницу в центре Лондона состоится 10-тысячный женский марш, который завершится митингом на Трафальгарской площади. Акции протеста пройдут и в других городах - Манчестере, Данди, Керкуолле, Глазго. Одновременно состоятся и мероприятия в поддержку президента США. Так, один британец на время визита переименовал свой паб на западе Лондона с «Джеймсон» на «Герб Трампа». Питейное заведение он украсил американскими флагами и звездно-полосатыми баннерами, позвав всех желающих присоединиться к барбекю с хот-догами, чизбургерами, американскими коктейлями и соответствующей музыкой.