Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը ոչ թե 7,4 միլիոն է ծախսել` այլ 4,8 միլիոն
ՀՀ կառավարությունից պարզաբանում են ներկայացրել փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գլխավորած պատվիրակության՝ ԱՄՆ և Կանադա կատարած այցի ծախսերի վերաբերյալ։
«Հայտնում ենք, որ Analitik.am-ի կողմից հրապարակված «Տիգրան Ավինյանն ու իր 2 հոգանոց թիմը 7 միլիոն 464 հազար ՀՀ դրամ են ծախսել 6-օրյա աշխատանքային այցի վրա» նյութում տեղ է գտել թվային վրիպակ՝ կապված այցի ֆինանսական ծախսերի ծավալի հետ։
Մասնավորապես՝ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գլխավորած պատվիրակության՝ ԱՄՆ և Կանադա կատարած հունիսի 26-ից հուլիսի 2-ը տևած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ պետբյուջեից վճարված ֆինանսական ծախսերի ընդհանուր ծավալը կազմել է 4.857.000 ՀՀ դրամ, այլ ոչ՝ 7․464․597 ՀՀ դրամ, ինչպես նշված է եղել Analitik.am-ի հարցմանն ի պատասխան տրված պարզաբանման մեջ»,-նշված է պարզաբանման մեջ։

Вице-премьер Тигран Авинян потратил на визит не 7,4 млн., а 4,8 млн.
Правительство Армении представило разъяснение в связи с расходами на визит возглавляемой вице-премьером Тиграном Авиняном делегации в США и Канаду.
«Сообщаем, что в опубликованном  Analitik.am  материале «Тигран Авинян и его команда из 2-х человек потратили во время 6-дневного рабочего визита 7 млн. 464 тысячи драмов» произошла опечатка в объеме финансовых затрат на визит.
В частности, общий объем финансовых расходов из государственного бюджета Армении на рабочий визит в США и Канаду возглавляемой Тиграном Авиняном делегации в период с 26-го июня по 2-е июля – составил 4.857.000 драмов, а не 7․464․597 драмов, как было отмечено в предоставленном на запрос Analitik.am ответе», - говорится в разъяснении.