ԱՄՆ-ի հիմարության պատճառով Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները երբեք ավելի վատ չեն եղել. Թրամփ
Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի և Ռուսաստանի միջև հարաբերությունները երբեք ավելի վատ չեն եղել՝ ամերիկյան կողմի «երկար տարիների հիմարության» պատճառով, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Ռուսաստանի հետ մեր հարաբերությունները երբեք ավելի վատ չեն եղել՝ ԱՄՆ-ի երկարամյա հիմարության, բթամտության և այսօր տարվող կախարդի որսի շնորհիվ», - գրել է ամերիկացի առաջնորդը Twitter-ում:
Երկուշաբթի նախատեսված է Դոնալդ Թրամփի և Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը Հելսինկիում: Կրեմլում հաղորդել են, որ նախագահները մտադիր են քննարկել երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները և միջազգային օրակարգի արդիական հարցեր:

Отношения с Россией испортились из-за глупости США, заявил Трамп
Дональд Трамп заявил, что отношения США и России никогда не были хуже из-за «многолетней глупости» с американской стороны, передает РИА Новости.
«Наши отношения с Россией никогда не были хуже благодаря многолетней глупости и тупости США и сегодняшней охоте на ведьм», — написал американский лидер в Twitter.
На понедельник намечена встреча Дональда Трампа и Владимира Путина в Хельсинки. В Кремле сообщали, что президенты намерены обсудить перспективы развития двусторонних отношений и актуальные вопросы международной повестки дня.