Իլոն Մասկին դատի կտան մանկապղծության մեղադրանքի համար
Մեծ Բրիտանիայից փրկարար Վերն Ուոնսորթը հայտարարել է, որ պատրաստվում է դատի տալ միլիարդատեր, Tesla-ի և SpaceX-ի հիմնադիր Իլոն Մասկին այն պատճառով, որ նա Twitter-ում իրեն «մանկապիղծ տղա» է անվանել, հայտնում է Gazeta.ru-ն՝ հղում անելով  CNN-ին:
Նշվում է, որ մանկապղծության մեղադանքով թվիթը միլիարդատերը գրել է, երբ Ուոնսորթը «փիառ հնարք» է անվանել Մասկի մինիսուզանավը, որի միջոցով նա փորձել է մասնակցել Թաիլանդի քարանձավից երեխաների փրկությանը: Մասկը սկանդալային գրառումն արդեն ջնջել է:
«Իմ կարծիքով՝ նա ինձ մանկապիղծ է անվանել… Դե ինչ, եթե 12 երեխաների փրկությունը անցնում է այս որակման ներքո, ապա դա բոլորին նույն դիրքում է դնում», - հայտարարել է Ուոնսորթը:
Փրկարարը նաև հայտարարել է, որ այլեւս չի պատրաստվում Մասկի մասին մեկնաբանություններ տալ, սակայն «կարծում է, որ մարդիկ հասկանում են, թե նա ինչպիսի տղա է»:

На Илона Маска подадут в суда за обвинения в педофилии
Спасатель из Великобритании Верн Ансворт заявил, что собирается подать в суд на миллиардера, основателя Tesla и SpaceX Илона Маска за то, что тот назвал его в твиттере «педо-парнем», сообщает Gazeta со ссылкой на CNN.
Отмечается, что твит с обвинением в педофилии миллиардер написал после того, как Ансворт назвал «пиар-трюком» мини-субмарину Маска, с помощью которой тот попытался принять участие в спасении детей из пещеры в Таиланде. Маск уже удалил скандальное сообщение.
«По-моему, он назвал меня педофилом… Что ж, (если) спасение 12 детей подходит под это определение, то это ставит всех в одинаковое положение», — заявил Ансворт.
Спасатель также заявил, что не собирается больше давать комментарии про Маска, однако «полагает, что люди понимают, что это за парень».