«Հրապարակ». Հանրային հեռուստաընկերության «Օրակարգ» ծրագրում կրճատումներ են՝ առանց հիմնավորման
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Թավշյա հեղափոխությունը հասել է Հանրային հեռուստաընկերության «Օրակարգ» ծրագրին: Լրատվականի աշխատողների ականջին սիրո և համերաշխության խոսքեր շշնջալով՝ ղեկավարությունը սկսել է ազատվել նրանցից: «Օրակարգի» տնօրեն Արտակ Հերիքյանից և քաղաքական-վերլուծական ծրագրերի ղեկավար Հարություն Հարությունյանից հետո հերթը հասել է լրագրողներին: Մեկ խմբագիր ազատվել է, 5-6 լրագրողի ասվել է, որ դիմում գրեն: «Հիմնավորում չկա, ասում են՝ կրճատումներ են»:
Աշխատանքը կորցրել է նաև 3 մոնտաժող՝ չնայած նախկին կազմը հազիվ էր հասցնում գործը: Մեզ պատմեցին, որ մոնտաժողներից ազատվելու «քաղաքակիրթ» ձև են գտել: «Լրագրողներին թերթիկներ են բաժանել, որ 5 բալի սահմաններում գնահատեն մոնտաժողների աշխատանքը: Ով քիչ միավոր է հավաքել, դուրս է մնացել: Ստացվում է՝ մոնտաժողին վատություն է արել ոչ թե ղեկավարությունը, այլ՝ իր հազար տարվա գործընկերը»: Ազատված աշխատակիցները վստահ են, որ նոր ղեկավարությունը տեղ է բացում իր թիմի համար»:

«Грапарак»: В Общественной телекомпании сокращают сотрудников без обоснования
Газета «Грапарак» пишет, что «бархатная революция» дошла до информационной программа «Оракарг» (Повестка) Общественной телекомпании Армении.  Шепча на уши сотрудникам информационной программы первые слова «любви и солидарности», руководство начало избавляться от них. После руководителя новостной службы «Оракарг» Артака Эрикяна и директора отдела политических и информационных программ Общественной телекомпании Армении Арутюна Арутюняна очередь дошла и до журналистов. Один редактор освобожден, 5-6 журналистам сказано – написать   заявления. «Обоснований нет, просто говорят – сокращения».
Потеряли работу также три монтажера, несмотря на то, что прежний состав еле справлялся с работой. «Нам рассказали, что нашли «цивилизованный путь» для избавления от монтажеров. «Журналистам раздали листки, чтобы оценили работу монтажеров в пределах пяти баллов. Те, кто набрал меньше, выбыли. Получается, что монтажерам навредило не руководство, а коллеги, с которыми работали на протяжении многих лет». Уволенные сотрудники уверены, что новое руководство расчищает место для своей команды», - пишет газета.