Օտարերկրացիները Ռուսաստանում ԱԱ-2018-ի ժամանակ ծախսել են 1,5 մլրդ դոլար
Ռուսաստանում տեղի ունեցած ֆուտբոլի Աշխարհի 2018 թվականի առաջնության ընթացքում օտարերկրացիների ծախսերը կազմել են մոտ 1,5 միլիարդ դոլար, պարզել է «Սբերբանկը»:
«Ըստ «Սբերբանկի» գնահատականների՝ առաջնության ժամանակ Ռուսաստանի եվրոպական մասում օտարերկրացիների ընդհանուր ծախսերը կազմել են մոտ1,5 մլրդ ԱՄՆ դոլար: Առաջնության ժամանակաշրջանում Ռուսաստանի եվրոպական տարածքում օտարերկրացիների ծախսերը 2017 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելացել են 2 անգամ», - ասվում է հետազոտության մեջ:
Բանկից ավելացրել են, որ այդ գումարը ներառում է քարտերի, կանխիկի և արժույթի փոխարժեքի ծախսեր ամբողջ երկրում:

Во время ЧМ иностранцы в России потратили около 1,5 млрд долларов
Общие расходы иностранцев в европейской части России за время чемпионата мира по футболу составили около 1,5 миллиардов долларов, говорится в исследовании Сбербанка.
"По оценкам Сбербанка, общие расходы иностранцев в европейской части России за время чемпионата составили около 1,5 миллиардов долларов США. В период проведения чемпионата расходы иностранцев на территории европейской части России выросли в 2 раза по сравнению с тем же периодом в 2017 году, на который пришлось проведение Кубка Конфедерации", — сказано в исследовании.
В банке пояснили, что данная сумма включает траты по картам, расходы наличными и конверсию валют по всей стране.