«Ելք»-ում կողմ են ընտրություններին գնալ դաշինքով. «Հրապարակ»
««Ելք» դաշինքում բուռն քննարկումներ են գնում առաջիկա ԱԺ ընտրությունների հետ կապված։ Դաշինքով գնալուն գրեթե բոլորը կողմ են, բայց վեճ կա համամասնությունների հետ կապված։ Արդեն գրել ենք, որ Փաշինյանի «Քաղպայմանագիրը» հավակնում է մոտ 70 տոկոս ունենալ ցուցակում, որից 20-ը կլինեն քաղակտիվիստները, իսկ «Հանրապետությունը» և «Լուսավոր Հայաստանը» միասին կարող են հավակնել 30 տոկոսին։ Ընդ որում, Արամ Սարգսյանի համար սկզբունքային հարց է, որ իր անունը լինի առաջին եռյակում։ Մենք «ՔՊ» անդամ, ԱԺ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանից հետաքրքրվեցինք՝ առաջին եռյակում ո՞ւմ անուններն են գրվելու, ճի՞շտ է, որ Արամ Սարգսյանը պնդում է, որ լինի։
«Դե, ո՞վ չի ուզենա իրեն տեսնի առաջին եռյակում, ես էլ կուզենամ, բայց ցանկություններով չէ մենակ, այդ ամենը պետք է նպաստի հաջողությանը։ Այսինքն՝ եթե դա տվյալ քաղաքական ուժի շահերից է բխում և ոչ թե անձնական ամբիցիաներից, ապա թող լինի»»:

«Грапарак»: «Елк» выступает за участие в парламентских выборах блоком
Газета «Грапарак» пишет, что в блоке «Елк» проходят бурные обсуждения в связи с предстоящими парламентскими выборами. Почти все согласны с участием в выборах блоком, однако есть споры относительно пропорциональности представительства.
Партия Пашиняна претендует в списке примерно на 70 процентов, из которых 20 – гражданские активисты, а партии «Республика» и «Светлая Армения» могут претендовать вместе на 30 процентов. При этом для Арама Саркисяна принципиальным вопросом является, чтобы его имя было в первой тройке.
«Мы поинтересовались у члена партии «Гражданский договор» Овика Агазаряна, чьи имена будут в первой тройке, действительно ли Арам Саркисян настаивает на том, чтобы находиться в первой тройке.
«Ну, кто не хочет видеть себя в первой тройке? Я бы тоже хотел, но ведь это не только по желанию, все это должно быть направлено на успех. То есть, если это вытекает из интересов данной политической силы, а не из личных амбиций, пусть так и будет», - сказал он.