Հայաստանի համաչափ զարգացումը մեզ համար ունի ռազմավարական նշանակություն. Սուրեն Պապիկյան
ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարությունում այսօր կայացել է նախարարին կից հասարակական խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է խորհրդի նախագահ Սուրեն Պապիկյանը։
«Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարությունը նախաձեռնել է համայնքների հողի և գույքի օտարման միասնական առցանց տեղեկատվական հարթակի ու համայնքների անձնագրերի կազմման գործընթաց և այս համատեքստում չափազանց կարևոր եմ համարում հասարակական խորհրդի ակտիվ մասնագիտական մասնակցությունն ու օժանդակությունը»,- ասել է նախարարը։
Սուրեն Պապիկյանը շեշտել է հանրային սեկտորի հետ համագործակցության կարևորությունը, պետական կառավարման մեջ նրանց դերակատարումը և ամրագրել, որ հասարակական կազմակերպությունները հասարակական գիտակցության բարձրացման և հասունության ապահովման մեջ առանցքային դերակատարություն ունեցող յուրօրինակ օղակ են։
Նախարարը ներկաներին հավաստիացրել է, որ պատրաստ է քննարկել գործընկերների այն բոլոր տեսլականները, գաղափարներն ու մոտեցումները, որոնց արդյունքում հնարավոր կլինի հանգել ոլորտի համար արդյունավետ լուծումների։

Равномерное развитие Армении имеет для нас стратегическое значение – Сурен Папикян
В министерстве территориального управления и развития Армении сегодня состоялось очередное заседание общественного совета при министре под председательством Сурена Папикяна.
«Министерство территориального управления и развития инициировало единую онлайн информационную площадку отчуждения общинных земель и имущества  и процесс составления паспортов общин, и в данном контексте считаю чрезвычайно важным активное профессиональное участие и помощь общественного совета», - сказал министр.
Сурен Папикян отметил важность сотрудничества с общественным сектором, их роль в государственном управлении и констатировал, что общественные организации являются своеобразным звеном, играющим ключевую роль в повышении и обеспечения зрелости общественного сознания.
Министр заверил присутствующих, что готов обсудить все предложения, идеи и подходы, коллег, которые позволят принять эффективные решения для сферы.