Դու 10 անգամ հարցրել ես, թե ու՞մ եմ տեսնում հիմնական կազմում. Մեսսին` Սամպաոլիին
Արգենտինայի հավաքականի ֆուտբոլիստները բաց կոնֆլիկտի մեջ են մտել գլխավոր մարզիչ Խորխե Սամպաոլիի հետ ԱԱ-2018-ի ընթացքում:
Այս մասին  «Մունդիալի պատմությունը» գրքում,  գրել է արգենտինացի լրագրող Արիել Սենոսիան:
Նա մասնավորապես մեջբերել է ֆուտբոլիստների և մարզչի խոսակցությունը Խորվաթիայի ընտրանուն պարտվելուց հետո (0:3): Համաձայն հեղինակի, ֆուտբոլիստները մեղադրել են Խորխեին սխալ կազմի և մարտավարության համար:
-Մենք չենք հասկանում քեզ, չենք հասկանում` ի՞նչ ես ուզում մեզնից: Այլևս չենք վստահում քեզ և ուզում ենք մեր կարծիքը հայտնել,- ասել են ֆուտբոլիստները:
-Ինչի՞ վերաբերյալ,- պատասխանել է Սամպաոլին:
-Ամեն ինչի,- պատասխանել են ֆուտբոլիստները:
-Այսինքն դուք ցանակնում եք, ինքնե՞րդ որոշել կազմը,- հարցրել է մարզիչը:
-Դու ինձ արդեն 10 անգամ հարցրել ես, թե ու՞մ եմ ուզում տեսնել մեկնարկային կազմում, իսկ ում` ոչ: Ես երբեք անուն չեմ տվել: Բոլորի մոտ ասա, որ ես երբեք ոչ մեկի անունը չեմ տվել,- ասել է Արգենտինայի հավաքականի ավագ Լեոնել Մեսսին:
Այս արտահայտությունից հետո Արգենտինայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Կլաուդիո Տապիոն, ով ներկա է եղել խոսակցությանը, Սամպաոլիին ասել է. «Դու պետք է հանձնվես»:

Месси – Сампаоли после поражения от Хорватии: «Ты 10 раз спрашивал, кого я хочу видеть в составе. Я не назвал ни одного имени»
21/07/2018 12:21
Игроки сборной Аргентины вступали в открытый конфликт с бывшим главным тренером команды Хорхе Сампаоли на ЧМ-2018.
Об этом пишет в своей книге «Истории мундиаля» аргентинский журналист Ариэль Сеносян.
Он, в частности, приводит разговор Сампаоли с командой после поражения Аргентины в матче с Хорватией (0:3) на групповом этапе турнира.
Игроки якобы окружили главного тренера и его ассистентов и начали предъявлять им претензии.
После этого состоялся следующий диалог:
– Мы не понимаем, что ты нам говоришь. Мы больше тебе не доверяем и хотим выражать собственное мнение, – сказали игроки.
– На счет чего? – ответил Сампаоли.
– На счет всего.
– Так что, вы собираетесь сами определять состав, тренироваться, делать все сами?
– Ты уже десять раз спрашивал меня, кого я хочу видеть в составе, а кого нет. Я никогда не назвал тебе ни одного имени. Скажи при всех, называл ли я тебе какие-нибудь имена, – вступил в разговор Лионель Месси.
После этой фразы президент Федерации футбола Аргентины Клаудио Тапиа, также присутствовавший при разговоре, сказал Сампаоли: «Тебе стоит сдаться».