Պաշտոնաթող գեներալներից, նաև՝ Վլադիմիր Գասպարյանից, հետ են վերցնում «գոլդ» համարանիշները
Հայաստանի կառավարությունը նախաձեռնել է առաջիկայում հետ վերցնել մի քանի պաշտոնաթող գեներալներից «գոլդ» համարանիշները, այդ մասին տեղեկացնում է Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանը։
«Պետական վերահսկողական ծառայության ուսումնասիրության արդյունքում բացահայտված և օրենքով սահմանված կարգով ՀՀ վարչապետին զեկուցված հարցը արագ ընթացք ստացավ. ՀՀ ոստիկանության կողմից ձեռնարկվում են միջոցներ մի շարք պաշտոնաթող գեներալներից հետ հավաքել ապօրինի հրամանով նրանց տրված գոլդ համարանիշերը։
Ոստիկանության և այլ իրավապահ մարմինների հետ համագործակցությամբ փակելու ենք հայտնի արտոնյալների դարաշրջանը...», - իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Սանասարյանը։

У отставных генералов, в том числе и Владимира Гаспаряна, заберут «голд» номера
По инициативе правительства Армении, у нескольких ушедших в отставку генералов в ближайшее время заберут «голд» номера, об этом сообщает начальник Государственной контрольной службы Давид Санасарян.
«Вопросу, который изучен и доложен премьер-министру Армении в результате проведенной Государственной контрольной службой проверки, дан быстрый ход: полиция Армении предпринимает меры, чтобы отобрать у ряда отставных генералов выданные им незаконным приказам «голг» номерные знаки.
При сотрудничестве с полицией и другими правоохранительными органами, мы закроем эру привилегированных лиц…», - написал на своей странице в Facebook Санасарян.
Отметим, что речь идет также о бывшем начальнике полиции Армении, генерал-майоре Владимире Гаспаряне.