Դավիթ Տոնոյանը նշանակվել է «Զինծառայողների ապահովագրության» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ
23/07/2018 14:28
Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը նշանակվել է «Զինծառայողների ապահովագրության» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ։
««Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ»-ն ուրախ է հայտնել, որ Հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհուրդը սույն թվականի հուլիսի 19-ին որոշում է կայացրել հիմնադրամի խորհրդի նախագահի պաշտոնում նշանակել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանին:
Վստահ ենք, որ նախարար Տոնոյանի փորձառու առաջնորդության ներքո Հիմնադրամի խորհուրդն ու աշխատակազմը ոչ միայն ջանասիրաբար կշարունակեն իրականացնել Հիմնադրամի օրենքով սահմանված նպատակները, այլ նաև վերջինիս աշխատանքի արդյունքները ավելի հասանելի կդարձնեն հայ ժողովրդի համար:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2018 թվականի հունիսի 15-ի թիվ 691-Ա որոշմամբ պարոն Տոնոյանը նշանակվել էր Հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ»,- նշված է հիմնադրամի տարածած հաղորդագրության մեջ։

Давид Тоноян назначен председателем Совета попечителей Фонда страхования военнослужащих
Министр обороны Армении Давид Тоноян назначен председателем Совета попечителей Фонда страхования военнослужащих.
«Фонд страхования военнослужащих рад сообщить, что Совет попечителей Фонда 19 июля принял решение назначить на должность председателя Совета попечителей министра обороны Армении Давида Тонояна.
Уверены, что под опытным руководством министра Тонояна Совет попечителей и персонал Фонда не только продолжат усердно осуществлять установленные законом цели Фонда, но и результаты деятельности последних станут более доступными армянскому народу», - говорится в заявлении Фонда страхования военнослужащих.
Напомним, ранее решением правительства Армении от 15 июня 2018 года министр обороны Армении Давид Тоноян был назначен членом Совета попечителей Фонда страхования военнослужащих.