Վաչագան Ղազարյանի ազատման դիմաց 1 մլրդ դրամը վճարվել է
Սերժ Սարգսյանի թիկնազորի նախկին պետ Վաչագան Ղազարյանը վճարել է Վերաքննիչ դատարանի որոշմամբ սահմանված 1 մլրդ դրամ գրավի գումարը, ինչի արդյունքում նա կալանքից ազատ կարձակվի, փոխանցում են Aysor.am-ի աղբյուրները:
Ավելի վաղ Aysor.am-ը տեղեկացրել էր, որ Վաչագան Ղազարյանի փաստաբանը բոողքարկել էր նրան կալանավորելու մասին որոշումը, սակայն Վերաքննիչ դատարանն իր հերթին որոշել էր սահմանել 1 մլրդ դրամ՝ Վաչագան Ղազարյանին գրավով ազատ արձակելու համար։
Նշենք, որ  Վաչագան Ղազարյանին մեղադրանք էր առաջադրվել ապօրինի հարստացման համար, այսինքն՝ նա ՀՀ բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողով ներկայացրած հայտարարագրերում թաքցրել է իր ունեցած դրամական միջոցների իրական չափի մասին հայտարարագրման ենթակա տվյալները:
Նշվում էր, որ հաշվետու ժամանակահատվածում նրա գույքի ավելացումն էականորեն գերազանցել է նրա օրինական եկամուտները և ողջամտորեն չի հիմնավորվում դրանցով, այսինքն` վերջինը ապօրինի հարստացել է:

Начальник охраны экс-президента Армении выплатил залог в размере 1 млрд драмов для освобождения под подписку о невыезде
24/07/2018 15:43
Бывший первый заместитель Службы госохраны, начальник охраны экс-президента Армении Вачаган Казарян выплатил залог в размере 1 млрд драмов (около $2,1 млн), сообщают источники Aysor.am.
Напомним, что Апелляционный суд Армении удовлетворил ходатайство адвокатов об изменении меры пресечения в виде ареста на подписку о невыезде при выплате залога в размере 1 млрд драмов.