Հովիկ Աբրահամյանի ընտանիքին վերաբերող տեղեկությունների մասին ԱԱԾ-ն տեսանյութ է պատրաստում
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախկին նախագահ, նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի ընտանիքին վերաբերող մամուլում հրապարակված տեղեկությունների առնչությամբ Ազգային անվտանգության ծառայությունը շուտով տեսանյութ է հրապարակելու, Aysor.am-ին տեղեկացնում են ԱԱԾ լրատվական կենտրոնից։
Տեսանյութի բովանդակության մասին, սակայն, ձեռնպահ մնացին որևէ տեղեկություն հայտնել։
ԱԱԾ լրատվական ծառայությունը նաև ոչ հաստատում, ոչ էլ հերքում է Հովիկ Աբրահամյանի եղբոր՝ Հենրիկ Աբրահամյանի ձերբակալության մասին լուրը։
Նշենք, որ հայկական մամուլը ավելի վաղ գրել էր Աբրահամյանի ընտանիքին պատկանող ձեռնարկություններում ԱԱԾ-ի կողմից կատարվող ստուգումների վերաբերյալ։

СНБ Армении готовит видеоматериал относительно сведений, связанных с семьей Овика Абраамяна
Служба национальной безопасности (СНБ) Армении вскоре опубликует видеоматериал, который касается опубликованных в средствах массовой информации сведений о семье бывшего председателя Национального Собрания, экс-премьера Армении Овика Абраамяна, сообщили Aysor.am в пресс-службе СНБ Армении.
Однако в СНБ воздержались сообщить какую-либо информацию о содержании видеоматериала.
В пресс-службе СНБ также не подтвердили и не опровергли сведения об аресте брата Овика Абраамяна – Генрика Абраамяна.
Отметим, что армянские СМИ ранее писали о проводимых Службой национальной безопасности проверках на принадлежащих семье Абраамяна предприятиях.