Նախիջևանում ադրբեջանական կողմի վերադիրքավորման փորձերն անընդունելի են հայկական կողմի համար և ամեն ձև կանխվելու են. ՀՀ ԱԳՆ
14/08/2018 12:02
Հայ-ադրբեջանական սահմանի նախիջևանյան ուղղությամբ ՀՀ Զինված ուժերը լիովին վերահսկում են իրավիճակը, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Աննա Նաղդալյանը:
«Նախիջևանի իրադրությունում Հայաստանի Զինված ուժերը լիովին վերահսկում են իրավիճակը, իսկ ինչ վերաբերում է Ադրբեջանի կողմից վերադիրքավորումներին, այդ հարցի առնչությամբ մենք հանրային և այլ խողովակներով հայտնել ենք ադրբեջանական կողմին, որ նման փորձերն անընդունելի են հայկական կողմի համար և դրանք ամեն ձև կանխվելու են», - ասաց Աննա Նաղդալյանը:
Նախօրեին ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը տեղեկացրել էր, որ Հայաստանի Զինված ուժերը հայ-ադրբեջանական սահմանի նախիջևանյան ուղղությամբ ադրբեջանական սադրանքներին պատասխանել են կրակով:
«Նախիջևանյան ուղղությամբ ադրբեջանական սադրանքներին հայկական զինված ուժերը երեկ պատասխանել են կրակով: Արդյունքում չենք բացառում ադրբեջանական զինուժի որևէ կորուստ»,- նշել էր ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղարը:

Попытки Азербайджана перегруппировать силы в Нахичеване – неприемлемы для армянской стороны и будут пресечены
14/08/2018 13:08
Вооруженные силы Армении полностью контролируют ситуацию на нахичеванском направлении Армяно-азербайджанской границы, заявила сегодня журналистам временно исполняющая обязанности пресс-секретаря МИД Армении Анна Нагдалян.
«В направлении Нахичевана Вооруженные силы Армении полностью контролируют ситуацию, а что касается перегруппировки сил со стороны Азербайджана, то мы публично и через другие каналы проинформировали азербайджанскую сторону, что подобные попытки неприемлемы для армянской стороны и будут пресечены любым способом», - сказала Анна Нагдалян.
Накануне пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян сообщил, что Вооруженные силы Армении ответили огнем на провокации азербайджанской стороны на нахичеванском направлении армяно-азербайджанской границы. «Армянские вооруженные силы накануне ответили на азербайджанские провокации на нахичеванском направлении огнем. В результате не исключаем, что азербайджанские ВС могли понести потери», - отметил пресс-секретарь Минобороны Армении.