Մադուրոյի դեմ մահափորձում կասկածում են երկու բարձրաստիճան զինվորականի
Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի դեմ մահափորձին ներգրավված է երկու բարձրաստիճան զինվորական, հայտնում է  Reuters-ը՝ հղում անելով գլխավոր դատախազ Թարեք Սաաբին:
Նրա խոսքով, երկուշաբթի դատարանում հայտնվել էին երկու անօդաչուների պայթյունների ենթադրյալ կասկածյալները:
Նախագահին անօդաչու սարքով սպանելու փորձը կատարվել էր օգոստոսի սկզբին Կարակասում՝ ելույթի ժամանակ: Մադուրոն և երկրի բարձրագույն ղեկավարության անդամները չէին տուժել:
Ներկայումս գործով կասկածյալների թիվը գերազանցել է 20-ը, նրանցից 10-ը ձերբակալված են, այդ թվում ընդդիմադիր Խուան Ռեկեսենսը: Եվս մեկ կասկածյալ՝ խորհրդարանի անդամ Խուլիո Բորխեսը, Կոլումբիայում է գտնվում:

В покушении на Мадуро подозревают двух высокопоставленных военных
Два высокопоставленных военнослужащих причастны к покушению на президента Венесуэлы Николаса Мадуро. Об этом сообщило во вторник агентство Reuters со ссылкой на генерального прокурора страны Тарека Сааба.
По его данным, двое предполагаемых причастных к взрывам беспилотников (БПЛА) появились в понедельник в суде.
Попытка убить президента с использованием БПЛА была предпринята в начале августа во время его выступления в Каракасе, Мадуро и члены высшего руководства страны остались невредимы.
К настоящему времени число подозреваемых по делу превысило 20 человек, из них 10 уже задержаны, в том числе оппозиционер Хуан Рекесенс. Еще один подозреваемый - член парламента Хулио Борхес - находится в Колумбии.