Իշխանությունները նախազգուշացրել են Ջենովայում աղետի զոհերի թվի զգալի աճի մասին
Իտալիայի Լիգուրիայի մարզի ղեկավար Ջովանի Տոտին նախազգուշացրել է, որ Ջենովայում կամրջի մի մասի փլվելու հետևանքով մահացածների թիվը կարող է զգալի աճել, հայտնում է «Интерфакс»-ը:
«Մենք շարունակում ենք որոնողա-փրկարարական աշխատանքները կամրջի տակ: Մենք դեռևս չենք հասել բոլոր գոտիներին: Աշխատում ենք գտնել բազմաթիվ անհայտ կորածների», - ասել Է Տոտին իտալական հեռուստատեսության եթերում:
Նրա տեղեկատվությամբ, «տուժածների մեծամասնությունը, ինչպես հայտնում են բժիշկները, ապաքինվելու լավ շանսեր ունեն»:
Վերջին տվյալների համաձայն, Ջենովայում կամրջի 200-մետրանոց հատվածի փլվելու հետևանքով մահացել է առնվազն 38 մարդ: Նրանց թվում կան երեխաներ: Նրանցից մեկն ութ տարեկան է, մյուս երկուսը՝ 12 և 13 տարեկան: Նաև նշվում է, որ մահացածների երեքը ֆրանսիացիներ են:
Ներկայում տուժածների թիվը հասնում է 16-ի: Նրանցից 12-ը ծանր վիճակում են:
Կամրջի փլուզումը տեղի Է ունեցել օգոստոսի 14-ի ցերեկը: Շուրջ 440 բնակիչներ հարկադրված են եղել լքել իրենց տները, քանի որ կամրջի կոնստրուկցիաներն ընկել են դրանց վրա:

Власти предупредили о существенном росте числа жертв обрушения моста в Генуе
Губернатор итальянской области Лигурия Джованни Тоти предупредил в среду, что число жертв обрушения пролета моста в Генуе может ощутимо возрасти, сообщает «Интерфакс».
«Мы продолжаем поисково-спасательные работы под мостом. Мы добрались еще не до всех зон. Работаем над тем, чтобы отыскать многочисленных пропавших без вести», - сказал Тоти в эфире итальянского телевидения.
По его информации, «большинство пострадавших, как сообщают врачи, имеют хорошие шансы на то, чтобы поправиться».
Согласно последним данным, при обрушении пролета моста в Генуе погибли по меньшей мере 38 человек. При этом некоторые СМИ называют чуть другую цифру - 38. Среди погибших - трое детей, одному из которых восемь лет, другим по 12 и 13 лет.
В настоящее время насчитывается 16 пострадавших, 12 из них находятся в тяжелом состоянии.
Обрушение 200-метрового пролета моста произошло во вторник днем. Около 440 человек вынуждены были покинуть свои дома, так как конструкция рухнула на них.