Պուտինը հնարավոր է՝ գնա Ավստրիայի ԱԳ նախարարի հարսանիքին
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին սպասում են Ավստրիայի արտաքին գործերի նախարար Կարին Քնայսլի և Վոլֆգանգ Մայլինգերի առաջիկա ամուսնության արարողությանը: Այս պնդմամբ հանդես է եկել Kronen Zeitung թերթը՝ հղում անելով Ավստրիայի քաղաքական շրջանների աղբյուրներին, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Վերջին տեղեկություններով… Վլադիմիր Պուտինը հարսանիքի կժամանի որպես անսպասելի հյուր», - գրում է հրատարակությունը: Արարողությունը տեղի կունենա օգոստոսի 18-ին Շտիրիայի երկրամասի հարավում: Նախապես ամուսնության արարողությունը պլանավորվել է անցկացնել Գամլիցի համայնքում, սակայն հետագայում միջոցառման անցկացման վայրը որոշել է տեղափոխել:
Ընդ որում, ՌԴ-ի նախագահի և Գերմանիայի ֆեդերալ կանցլերի մամուլի ծառայությունների հաղորդումներով՝ այդ օրն Անգելա Մերկելը Պուտինին կընդունի Բեռլինի մերձակա Մեզերբերգի իր նստավայրում, որպեսզի բանակցություններ վարի, մասնավորապես, Սիրիայի և Ուկրաինայի արեւելքի իրադրության շուրջը:

Путин может посетить свадьбу главы МИД Австрии
Президента России Владимира Путина ждут на предстоящем бракосочетании министра иностранных дел Австрии Карин Кнайсль и Вольфганга Майлингера. С таким утверждением в среду выступила газета Kronen Zeitung со ссылкой на источники в политических кругах Австрии, сообщает ТАСС.
"По последним сведениям... Владимир Путин прилетит на свадьбу в качестве неожиданного гостя", - утверждает издание. Церемония пройдет на юге земли Штирия 18 августа. Изначально бракосочетание планировалось провести в общине Гамлиц, однако впоследствии место проведения мероприятия решено было перенести.
При этом, по сообщениям пресс-служб президента РФ и федерального канцлера ФРГ, в этот день Ангела Меркель будет принимать Путина в своей резиденции в Мезеберге под Берлином, чтобы провести переговоры, в частности, по ситуации в Сирии и на востоке Украины.