Ջենովայում կամուրջի փլուզման հետևանքով 35 մարդ է մահացել
Իտալիայի վարչապետ Ջուզեպպե Կոնտեն հստակեցրել է Ջենովայում ավտոմոբիլային կամրջի փլվելու հետևանքով մահացածների թիվը: Նրա խոսքով՝ միջադեպը խլել է 22 մարդու կյանք, ևս 16-ը՝ տուժել է: Ավելի վաղ հաղորդվում էր 35 զոհի մասին:
«Վերջին տվյալով՝ 22 մարդ մահացել է, տուժել է 16-ը, որից 9-ի վիճակը ծանր է», - հայտարարել է վարչապետը:
Իտալիայի հյուսիսում  ավտոմայրուղու կամրջի A10 հատվածի փլուզումը տեղի է ունեցել երեքշաբթի առավոտյան: Այդ պահին կամրջի վրա եղել է 3 բեռնատար և 35 թեթև մարդատար ավտոմեքենա: Ըստ ականատեսների՝ ողբերգությունից առաջ կամրջին կայծակ է հարվածել, ինչն էլ կարող է միջադեպի պատճառ լինել:

Итальянский премьер сообщил о 35 жертвах обрушения моста в Генуе
Премьер-министр Италии Джузеппе Конте «понизил» число жертв обрушения моста в Генуе: по его словам, погибли 22 человека, 16 пострадали. Об этом сообщает РИА Новости. Ранее спасатели сообщали, что число жертв обрушения выросло до 35 человек.
«По последним данным, погибли 22 человека, 16 пострадали, 9 из них находятся в тяжелом состоянии», - заявил Конте.
Автомобильный мост на автостраде А10 на севере Италии обрушился утром во вторник. В момент обрушения на мосту находились три грузовика и 35 легковых автомобиля. Очевидцы сообщили, что перед катастрофой в опору моста ударила молния, что могло стать причиной разрушения конструкции.