Վրաստանում կեցության իրավունք ստանալը դժվարանում է
Վրաստանի խորհրդարանում ներկայացվել է օրինագիծ՝ երկրում իրավական դիրք չունեցող օտարերկրացիների համար կեցության իրավունքի ստացման խստացման մասին, հայտնում է Imedi-ն:
«Վրաստանի քաղաքացիներին անձնագրերի և նույնականացման քարտերի տրամադրման կարգի, Վրաստանի քաղաքացիների և  երկրում բնակվող օտարերկրացիների գրանցման կարգի մասին» փոփոխությունների նախագծի  հեղինակներն են իշխող «Վրացական երազանք-դեմոկրատական Վրաստան» խմբակցության պատգամավորներ Գոչա Էնուկիձեն և Իլյա Ցուլայան:
Ենթադրվող փոփոխությունների համաձայն՝ կեցության իրավունքի ստացման համար անհրաժեշտ կլինի 300 հազար դոլարի ներդրում իրականացնել Վրաստանում կամ ձեռք բերել անշարժ գույք երկրում, որի արժեքը կգերազանցի 100 հազար դոլարը:

В Грузии могут усложнить получение вида на жительство
В парламент Грузии поступил законопроект об ужесточении правил получения вида на жительства иностранцами, не имеющими правового положения в стране, сообщает телеканал Imedi.
Авторами поправок в закон "О правилах выдачи паспортов граждан Грузии и удостоверений личности, регистрации граждан Грузии и иностранцев, проживающих в Грузии" являются депутаты от правящей партии "Грузинская места — демократическая Грузия" Гоча Энукидзе и Илья Цулая.
Согласно предлагаемым изменениям, основанием для получения вида на жительство станет инвестирование в Грузию 300 тыс. долларов США, или владение недвижимым имуществом, стоимость которого превышает 100 тыс. долларов.