ՄԱԿ-ում մտադիր են մոտ 50 մլն դոլար հատկացնել Վենեսուելայից փախստականների օգնության համար
ՄԱԿ փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարը պատրաստվում է 46 մլն դոլար հատկացնել երկրներին, որոնք ընդունում են Վենեսուելայից փախստականներին, փոխանցում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով ՄԱԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնական ներկայացուցիչ Ստեֆան Դյուժարիկի հայտարարությանը:
Նա հավելել է, որ պատրաստ է ֆինանսական օգնություն հատկացնել նաև Միգրացիայի միջազգային կազմակերպությունը: Այն նախատեսում է նույն նպատակների համար 32 մլն դոլար հատկացնել:
Նա հստակեցրել է, որ Վենեսուելայից փախստականներին ֆինանսական օգնություն կհատկացնեն նաև այլ գործակալություններ, հիմնադրամներ եւ ՄԱԿ ծրագրեր:

В ООН намерены выделить почти $50 млн на помощь беженцам из Венесуэлы
Управление Верховного комиссара ООН по делам беженцев (УВКБ) собирается предоставить $46 млн странам, которые принимают беженцев из Венесуэлы, сообщает РИА Новости со ссылкой на заявление официального представителя генсека ООН Стефана Дюжаррика.
Он также добавил, что финансовую помощь готова выделить Международная организация по миграции (МОМ). Она планирует направить $32 млн на те же цели.
«УВКБ и МОМ приступили к выделению $46 млн и $32 млн соответственно на помощь властям стран и сообществам принимающих беженцев», — цитирует его агентство.
Он уточнил, что финансовую помощь беженцам из Венесуэлы выделят и другие агентства, фонды и программы ООН.