Վենեսուելայի տարագիր Գերագույն դատարանը Մադուրոյին դատապարտել է 18 տարվա բանտարկության
Վենեսուելայի տարագիր Գերագույն դատարանը նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյին 18 տարի և երեք ամիս ժամկետով բանտարկության է դատապարտել կոռուպցիայի մեղադրանքով, հայտնել է Nacional թերթը:
Հրատարակության տվյալով՝ դատավճիռը կայացվել է օգոստոսի 15-ին Կոլումբիայի կոնգրեսում, որը գտնվում է Բոգոտայում:
Դատավորները որոշել են, որ Մադուրոն նաև պետք է Վենեսուելայի կառավարությանը 35 մլն դոլար փոխհատուցի կոռուպցիայի վերաբերյալ այն գործով, որը կապված է Odebrecht բրազիլական շինարարական կոնգլոմերատի հետ: Նրանք պատիժը կրելու վայր են ընտրել Միրանդայի նահանգի Լոս-Տեկես քաղաքի Ռամո-Վերդե զինվորական բանտը:

ВС Венесуэлы в изгнании приговорил Мадуро к 18 годам тюрьмы
Верховный суд Венесуэлы в изгнании приговорил президента Николаса Мадуро к 18 годам и трем месяцам тюремного заключения по обвинению в коррупции, сообщает газета Nacional.
По данным издания, приговор был вынесен 15 августа в конгрессе Колумбии, расположенном в Боготе. Судьи постановили, что Мадуро также должен будет компенсировать 35 миллионов долларов правительству Венесуэлы по делу о коррупции, связанному с бразильским строительным конгломератом Odebrecht. В качестве места отбывания наказания они выбрали военную тюрьму Рамо-Верде в городе Лос-Текес штата Миранда.