Մինչև 20 մարդ է անհայտ կորած համարվում Ջենովայում կամրջի փլվելուց հետո
10-ից մինչև 20 մարդ մինչ այժմ կարող է գտնվել քաղաքում փլուզված կամրջի փլատակների տակ, հայտարարել է Իտալիայի Ջենովա քաղաքի գլխավոր դատախազ Ֆրանչեսկո Կոցին:
ANSA գործակալությունը նշում է, որ իտալացի փրկարարները երրորդ օրն անընդմեջ մարդկանց են փնտրում կամրջամասի փլվելու վայրում: Ջենովայի փրկարար ծառայության ներկայացուցիչ Սոնյա Նոչիի խոսքով՝ գործողությունը կշարունակվի այնքան ժամանակ, քանի դեռ չեն հայտնաբերվի անհայտ կորած համարվող բոլոր մարդիկ: Տեղի իշխանությունները մինչ այժմ չգիտեն, թե ստույգ քանի ավտոմեքենա էր կամրջով ընթանում փլուզման պահին, ուստի և հայտնի չէ, թե քանի մարդ կարող է գտնվել փլատակների տակ:
Վերջին տվյալների համաձայն, ողբերգության զոհ է դարձել 38 մարդ, այդ թվում՝ չորս ֆրանսիացի և երկու ալբանացի: Նախօրեին հաղորդվել էր 39 զոհվածների մասին, բայց այնուհետև այդ տվյալները ճշտվել էին:

До 20 человек числятся пропавшими без вести после обрушения моста в Генуе
От 10 до 20 человек могут до сих пор находиться под завалами обрушившегося моста в итальянской Генуе, заявил в четверг главный прокурор этого города Франческо Коцци.
Агентство ANSA отмечает, что итальянские спасатели третий день подряд ищут людей на месте обрушения пролета моста. По словам представителя генуэзской службы спасения Сонии Ночи, операция будет продолжаться до тех пор, пока не будут обнаружены все люди, которые считаются пропавшими без вести.
Местные власти до сих пор не знают, сколько именно автомобилей ехало по мосту в момент обрушения, и поэтому не известно, сколько людей могут находиться под завалами.
Согласно последним данным, жертвами обрушения стали 38 человек, среди них - четверо французов и двое албанцев. В среду сообщалось о 39 погибших, однако затем эти данные были уточнены. Еще 16 человек получили травмы, состояние девяти из них оценивается как тяжелое.