Իտալիայում զբոսաշրջային ինքնաթիռ է կործանվել
Իտալիայի հյուսիում գտնվող Չիմադոլմո քաղաքի մոտակայքում ոչ մեծ զբոսաշրջային ինքնաթիռ է կործավել, ինչի հետևանքով երկու մարդ է մահացել, հայտնում է Treviso Oggi-ն:
Պարբերականի տվյալներով՝ չորեքշաբթի երեկոյան Չիմադոլմոյի մոտակայքոմ ինքնաթիռն օդ է բարձրացել, սակայն թռիչքի ժամանակ դիպչել է բարձր լարման էլեկտրահաղորդման գծի մալուխին և այրվել: Ամենայն հավանականությամբ՝ այդ միջադեպի հետևանքով օդաչուն կորցրել է ինքնաթիռի կառավարումը և այն վայր է ընկել:
Դեպքի վայր ժամանած բուժաշխատողներն ու հրշեջներն ինքնաթիռի բեկորների տակ հայտնաբերել են տղամարդու և կնոջ մոխրացած դիեր:

В Италии два человека погибли при крушении туристического самолета
Два человека погибли в результате крушения небольшого туристического самолета близ города Чимадольмо на севере Италии, сообщает издание Treviso Oggi.
По информации издания, в среду вечером самолет поднялся в небо в окрестностях Чимадольмо, но при взлете зацепился за кабель высоковольтной линии электропередачи и загорелся. Судя по всему, в результате ЧП пилот не справился с управлением, и самолет рухнул на землю.
Прибывшие на двух вертолетах на место крушения медики и пожарные обнаружили обгоревшие тела мужчины и женщины среди обломков самолета.