Կառավարության որոշմամբ լրացուցիչ 408 մլն դրամ տրամադրվեց Երևանում Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովի կազմակերպմանը
16/08/2018 12:13
ՀՀ Կառավարության որոշմամբ այսօր պետական բյուջեի պահուստային ֆոնդից լրացուցիչ 408 մլն 945 հազար դրամ հատկացվեց Երևանում 2018 թ. հոկտեմբերին Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովի կազմակերպմանը:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանից հետաքրքրվեց` ինչպե՞ս են ընթանում գագաթնաժողովի նախապատրաստական աշխատանքները.
«Մենք ամբողջովին վստահ ենք, որ նախապատրաստական աշխատանքներով ապահովում ենք այդ մեծ գագաթնաժողովի պատշաճ անցկացումը: Արդեն ունենք զգալի թվով բարձր մակարդակով պատվիրակությունների հաստատված մասնակցություն», - ասաց Զոհրաբ Մնացականյանը:
Վարչապետը ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանից հետաքրքրվեց նաև ոստիկանության պատրաստվածության մակարդակի մասին:
«Այո, ոստիկանությունը պատրաստ է: Ճիշտ է, նախադեպ չունեցող միջոցառում է, սակայն մեր ուժերն ու միջոցները բավարար են, որ ոստիկանությունն օդանավակայանից սկսած այն երթուղիներն ու քաղաքները, որտեղ տեղի են ունենալու միջոցառումներ Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովի շրջանակներում, բարձր մակարդակով ապահովի հասարակական կարգի անվտանգությունը», - արձագանքեց Վալերի Օսիպյանը:
Նա նշեց որ արդեն իսկ կա հատուկ հանձնարարական, որ այդ օրերին հյուրերին ընդունող հյուրանոցների շրջակայքում ևս անվտանգության միջոցառումներ իրականացվեն.
«Որոշակի գաղտնի միջոցառումներ ենք իրականացնում, թույլ տվեք այդ մասին չբարձրաձայնել», - ասաց ՀՀ ոստիկանապետը:

Правительство приняло решение выделить дополнительно 408 млн драмов на организацию саммита Франкофонии в Ереване
16/08/2018 13:12
Правительство Армении приняло сегодня решение выделить дополнительные средства в размере 408 млн. 945 тысяч драмов на организацию 17-го саммита Франкофонии в октябре 2018 года Ереване.
Премьер-министр Никол Пашинян поинтересовался у министра иностранных дел Зограба Мнацаканяна, как проходят подготовительные работы к саммиту.
«Мы полностью уверены: подготовительные работы совершаются таким образом, что обеспечат надлежащее и качественное проведение 17-го саммита Франкофонии», - заявил Зограб Мнацаканян, отметив, что уже имеется значительное число подтверждений от делегаций на высоком уровне.
«В содержательном плане также движемся вперед, уверены, что и по данному вопросу обеспечили насыщенный саммит, поскольку для этого у нас имеются все ресурсы и возможности», - отметил министр.
Министр выразил также благодарность всем координирующим подготовительные работы коллегам, которые вовлечены в эти процессы.
Начальник полиции Валерий Осипян подчеркнул, что полиция готова к проведению беспрецедентного мероприятия.
Министр транспорта, связи и информационных технологий Ашот Акопян в свою очередь отметил, что Ереванский международный аэропорт «Звартноц» надлежащим образом обслужит всю перегруженность.