Վենեսուելան Պերուին է ներկայացրել Մադուրոյի դեմ մահափորձի գործով կասկածյալների անունները
Վենեսուելայի արտաքին գործերի նախարարությունը Կարակասում Պերուի դեսպանատանն է ներկայացրել նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի դեմ մահափորձի գործով կասկածյալների ցուցակը,  տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է երկրի ԱԳ նախարար Խորխե Արեասան:
Նախարարի խոսքով՝ կա երկու մարդ՝ կապված մահափորձի հետ: Այդ անձինք են Գրեգորիո Խոսե Յագուաս Մոնխեսը՝ «Լատինո» մականունով և Յիլբերտ Ալբերտո Էսկալոնան՝ «Հովիվ» մականունով: «Ամեն ինչ մատնանշում է, որ նրանք գտնվում են Պերուում», - ընդգծել է Արեասան:
Նա նաև նշել է, որ Վենեսուելան սպասում է Լիմայի դրական արձագանքին՝ տվյալ անձանց հանձնելու պահանջին ի պատասխան:

Венесуэла передала Перу список подозреваемых в покушении на Мадуро
Венесуэла передала перуанскому посольству в Каракасе список подозреваемых в участии в покушении на президента Николаса Мадуро, которые могут скрываться в Перу, сообщил в среду глава МИД Венесуэлы Хорхе Арреаса.
"Два человека, связанных с попыткой покушения на убийство, – это Грегорио Хосе Ягуас Монхес по прозвищу Латино и Йильберт Альберто Эскалона по прозвищу Пастух. Все указывает на то, что они находятся в Перу", — заявил Арреаса на пресс-конференции.
По словам Арреасы, Венесуэла ждет положительного ответа от Лимы на свой запрос об экстрадиции данных лиц.