Ավելի քան 1000 մարդ Արցախից մեկնել է Երևան՝ մասնակցելու ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավիրած հանրահավաքին
17/08/2018 16:06
Օգոստոսի 17-ին, ավելի քան 1000 մարդ Արցախից մեկնել է Երևան՝ մասնակցելու ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավիրած հանրահավաքին, տեղեկացնում է «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Հանուն Արցախի» երիտասարդական, հասարակական կազմակերպության նախագահ Գոռ Բալասանյանը՝ մանրամասնելով, որ նախաձեռնությունը պատկանում է իրենց կազմակերպությանը, որին աջակցել է «Ազատ հայրենիք» կուսակցության երիտասարդական թևը:
«Հանրահավաքին կմասնակցեն երիտասարդներ Արցախի տարբեր շրջաններից: Մեր նպատակն է Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք կապը պահպանելն ու ամրապնդելը»,- նշել է Գ. Բալասանյանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր՝ օգոստոսի 17-ին՝ ժամը 18:30-ին, Երևանի Հանրապետության հրապարակում հանրահավաք է հրավիրել՝ ներկայացնելու իր 100-օրյա պաշտոնավարման արդյունքները:

Более 1000 человек приехали из Арцаха в Ереван для участия в митинге 17 августа
Более 1000 человек 17 августа поехали из Арцаха в Ереван для участия в объявленном премьер-министром Армении Николом Пашиняном митинге, сообщил корреспонденту «Арцахпресс» председатель молодежной общественной организации «Во имя Арцаха» Гор Баласанян.
Он отметил, что молодежная общественная организация «Во имя Арцаха» выступила с инициативой, которую поддержало молодежное крыло партии «Свободная родина».
«В митинге примут участие молодые люди из различных районов Арцаха. Наша цель – сохранение и укрепление связи Армения – Арцах – Диаспора», - отметил Г.Баласанян.
Напомним, сегодня, в 18:30, на площади Республики в Ереване состоится митинг премьер-министра Армении Никола Пашиняна, на котором будут подведены итоги первых 100 дней деятельности нового правительства.