Ոստիկանությունը Նաթանյահուի հերթական հարցաքննությունն է անցկացնում Երուսաղեմում նրա նստավայրում
Իսրայելի ոստիկանության հատուկ բաժնի քննիչները ուրբաթ  ժամանել են Երուսաղեմում հրեական պետության վարչապետի նստավայր և այնտեղ անցկացնում են Բենիամին Նաթանյահուի հերթական հարցաքննությունը, հայտնել է Kan իսրայելական պետական ռադիոն, որի տեղեկությունների համաձայն, հարցաքննությունն անցկացվում է այսպես կոչված 4000-ի գործով, փոխանցում է ТАСС-ը:
Այդ գործի շրջանակում քննիչներն ստուգում են այն կասկածները, որ վարչապետը բարեհաճություն է հանդես բերել Bezeq հեռահաղորդակցական ընկերության նկատմամբ իր կառավարության գործունեությունը Walla լրատվական պորտալի կողմից դրականորեն լուսաբանելու փոխարեն, որը պատկանում է կոմունիկացիոն հսկային:
2018 թվականի սկզբին ոստիկանությունը ձերբակալել էր Նաթանյահուի նախկին մամուլի քարտուղար Նիր Հեֆեցին, ով կասկածվում է այն բանում, որ կոռուպցիոն հարաբերությունների մեջ է գտնվել Շաուլեմ Էլովիչի հետ, որին պատկանում Է Bezeq-ը:

Полиция проводит очередной допрос Нетаньяху в его резиденции в Иерусалиме
Следователи специального отдела полиции Израиля прибыли в пятницу в резиденцию премьер-министра еврейского государства в Иерусалиме и проводят там очередной допрос Биньямина Нетаньяху. Об этом сообщает государственное израильское радио Kan, по информации которого допрос проводится по так называемому делу 4000, передает ТАСС.
В рамках этого дела следователи проверяют подозрения, что премьер предоставлял телекоммуникационной компании Bezeq поблажки взамен положительного освещения деятельности его правительства информационным порталом Walla, который принадлежит коммуникационному гиганту. В начале 2018 года полиция арестовала бывшего пресс-секретаря Нетаньяху Нира Хефеца, который подозревается в том, что находился в коррупционных отношениях с Шаулем Эловичем, которому принадлежит Bezeq.