«Սասնա ծռեր» խմբի պարագլուխներից Վարուժան Ավետիսյանը և Արայիկ Խանդոյանն ազատ արձակվեցին
Քիչ առաջ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշմամբ՝ ոստիկանության ՊՊծ գնդի գրավման գործով «Սասնա ծռեր» խմբի պարագլուխներ Վարուժան Ավետիսյանն ու Արայիկ Խանդոյանը ազատ արձակվեցին։
Վարուժան Ավետիսյանը հայտարարեց, որ այս պահին իրենք շարժվում են դեպի Հանրապետության հրապարակ՝ մասնակցելու հանրահավաքին։
«Որոշակի կիսատության զգացում ունեմ, որ իմ ընկերների մի մասն անազատության մեջ է, բայց հույս ունենք, որ բոլոր հարցերը կկարգավորվեն, արդարությունը կվերահաստատվի», - հայտարարեց Ավետիսյանը՝ հրաժարվելով պատասխանել քաղաքական դաշտում իր անելիքների մասին հարցերին։

Освобождены главари вооруженной группировки «Сасна црер» Варужан Аветисян и Араик Хандоян
Решением суда общей юрисдикции Еревана, немногим ранее освобождены главари вооруженной группировки «Сасна црер» Варужан Аветисян и Араик Хандоян, обвиняемые по делу о захвате полка ППС в Ереване.
Варужан Аветисян заявил, что сейчас они собираются идти на площадь Республики для участия в митинге.
«Есть какое-то чувство половинчатости, поскольку часть моих друзей все еще находятся в заключении, но надеюсь, что все вопросы будут урегулированы, правосудие восстановится», - заявил Варужан Аветисян, отказавшись ответить на вопрос о дальнейшей политической деятельности.