Շաբաթվա ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց
Օգոստոսի 12-ից 18-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 170 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց, տեղեկացնում է ԱՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրադադարի ռեժիմի վերոնշյալ խախտումներից, օգոստոսի 17-ին՝ ժամը 00:00-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդի 15 հոգանոց խումբը ձեռնարկել է հարձակման փորձ: ՊԲ դիրքապահ ուժերը ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի նախահարձակ խմբի գործողությունները և վերջիններիս ետ շպրտել ելման դիրքեր: Ծավալված փոխհրաձգության ընթացքում ՊԲ-ն որևէ կորուստ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են իրենց կամքը պարտադրել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

За минувшую неделю Азербайджан нарушили режим перемирия около 170 раз
В период с 12 по 18 августа ВС Азербайджана на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск нарушили режим перемирия около 170 раз, сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
За указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций свыше 1500 выстрелов.
Помимо указанных нарушений режима прекращения огня, 17 августа, около 00:00, группа противника из 15 человек предприняла попытку нападения в направлении одной из боевых позиций Армии обороны Республики Арцах, дислоцированной на северном участке линии соприкосновения. Передовые подразделения Армии обороны Арцаха своевременно пресекли наступательные действия ВС Азербайджана, отбросив их на исходные позиции.
Воинские части Армии обороны Арцаха осуществляют полноценный контроль на передовой и продолжают уверенно выполнять боевое дежурство.