Երևանի ավագանու ընտրություններում «Ժառանգության» թեկնածուն Րաֆֆի Հովհաննիսյանն է
Այսօրվա նիստում «Ժառանգություն» կուսակցության վարչությունը որոշել է մայրաքաղաքի ավագանու՝ սեպտեմբերի 23-ին նշանակված արտահերթ ընտրություններում Երևանի քաղաքապետի թեկնածու հաստատել «Ժառանգության» հիմնադիր Րաֆֆի Հովհաննիսյանին, տեղեկացնում են կուսակցության լրատվական ծառայությունից:
Երևանի ավագանու ընտրություններում ՀՀ առաջին արտգործնախարար, «Օրրան» բարեգործական հիմնադրամի, Ռազմավարական և ազգային հետազոտությունների հայկական կենտրոնի և Հայ իրավաբանական միության համահիմնադիր Հովհաննիսյանին «Ժառանգության» ցուցակում կմիանան կուսակցության ներկայիս նախագահ և ԱԺ նախկին պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանը, որը կղեկավարի քարոզարշավը, քաղաքացիական իրավունքի պաշտպան Հովսեփ Խուրշուդյանը, ինչպես նաև ավագանու ավելի քան 50 թեկնածուներ՝ մասնագիտական, մտավորական, կանանց և երիտասարդական շրջանակների ու քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներ:

Кандидат в мэры Еревана от партии «Наследие» – Раффи Ованнисян
Правление партии «Наследие» сегодня на заседании решило утвердить в качестве кандидата в мэры Еревана на досрочных выборах Совета старейшин Еревана 23 сентября основателя партии Раффи Ованнисяна, сообщает пресс-служба партии «Наследие».
В список партии «Наследие» вместе с первым министром иностранных дел Армении, основателем благотворительной организации «Орран», Армянского центра национальных и стратегических исследований, Союза армянских юристов Раффи Ованнисяном вошли также бывший депутат парламента Армении Армен Мартиросян, который возглавит предвыборную кампанию, член Форума гражданского общества Восточного партнерства Овсеп Хуршудян, а также более 50 кандидатов – представителей интеллигенции, женских и молодежных общественных организаций и гражданского общества.