Տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը Հայաստանում շարունակաբար աճում է. Նիկոլ Փաշինյան
Ազգային վիճակագրական ծառայության այսօր հրապարակած տվյալների համաձայն՝ հուլիսին տնտեսական ակտիվության երկնիշ ցուցանիշ ենք ունեցել՝ 11.1 տոկոս, հունիսի՝ նույնպես բարձր 9.6 տոկոսի ֆոնին, իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացնում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
2018-ի յոթ ամսվա ՏԱՑ-ը, ըստ այդմ, նույնպես աճել է՝ հասնելով 9.3 տոկոսի, հունիսի 8.9 տոկոսի ֆոնին:
«Ինչպես ասացի օգոստոսի 17-ին, տնտեսական աճի կառուցվածքը փոխելը մեր քաղաքական առաջնահերթություններից է: Մեզ պետք է այնպիսի տնտեսական աճ, որի ամեն տոկոսը մարդիկ զգան իրենց կյանքում:
Բայց կարեւոր է, որ կառավարությունը այս առումով վարում է հավասարակշռված և շրջահայաց քաղաքականություն՝ տնտեսական ցնցումներից զերծ մնալու համար: Ուրախ եմ, որ այդ քաղաքականությունը տալիս է կոնկրետ արդյունքներ:
Ներդրումնե՛ր արեք Հայաստանում, բիզնես արեք Հայաստանում: Սա մի երկիր է, որտեղ կարելի է գործել, վաստակել, զարգանալ՝ օրինական և հավասար դաշտում», -գրել է Փաշինյանը:

Показатель экономической активности продолжает расти – Никол Пашинян
Согласно опубликованным сегодня Национальной статистической службой данным, в июле был зафиксирован двузначный показатель экономической активности – 11.1%, в июне также высокий – 9.6%, сообщает премьер-министр Армении на свое странице в Facebook.
В период с января по июль 2018 года показатель экономической активности вырос на 9.3%.
«Как я сказал 17 августа, изменение структуры экономического роста – один из приоритетов нашей политики. Нам нужен такой экономический рост, каждый процент которого люди ощущали бы на себе.
Но важно то, что правительство в этом плане проводит сбалансированную и открытую политику во избежание экономических потрясений. Я рад, что эта политика дает конкретные результаты.
Делайте инвестиции в Армению, занимайтесь бизнесом в Армении. Это страна, где можно работать, зарабатывать, развиваться в законном и равном поле», - написал Никол Пашинян.