Նիդեռլանդներում մահապարտը ավտոմեքենայով մխրճվել է քաղաքային խորհրդի շենքի մեջ
Նիդեռլանդներում տղամարդն ավտոմեքենայով, որում գազի բալոններ են եղել, լույս օգոստոսի 22-ի գիշերը կանխամտածված մխրճվել է Գերմանիայի հետ սահմանի մերձակա հոլանդական քաղաքի խորհրդի շենքի մեջ և  մահացել բռնկած հրդեհի հետևանքով, հայտնել է NRK հեռուստաընկերությունը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել Բեմմել ոչ մեծ քաղաքում, որը գտնվում է Առնեմ խոշոր քաղաքից ոչ հեռու: Մեքենայում եղել է գազով լցված երկու բալոն, որոնցից մեկը պայթել է բախումից: Բռնկած հրդեհից այրվել է մեքենան և տուժել է խորհրդի շենքը:
Քանի որ պատահարը տեղի է ունեցել գիշերվա ժամը մոտ երկուսին, չարագործից բացի ոչ ոք չի տուժել:
Իրավապահ մարմինները քիչ հավանական են համարում, որ դա դժբախտ պատահար է: Ոստիկանությունը հայտնել է, որ հետաքննությունը ճշմարտանման վարկած ունի ավտոմեքենայում եղած մարդու անձի վերաբերյալ: Սակայն այդ տեղեկատվությունը չի հրապարակվում, քանի որ տվյալ փուլում խոսքն ընդամենը կասկածի մասին է:

Смертник врезался на автомобиле в здание городского совета в Нидерландах
Мужчина на автомобиле, в котором находились баллоны с газом, минувшей ночью намеренно врезался в здание местного совета голландского городка на границе с Германией и погиб в результате возникшего пожара. Об этом сообщает ТАСС.
Инцидент произошел в небольшом городке Беммель рядом с крупным городом Арнем недалеко от границы с ФРГ. В машине находились два баллона с газом, один из которых взорвался при столкновении. Возник пожар, в результате которого сгорела машина и пострадало здание совета. Поскольку происшествие случилось около двух часов ночи в среду, кроме самого злоумышленника никто не пострадал.
Правоохранительные органы считают крайне маловероятным, что речь идет о несчастном случае. Полиция сообщила, что у следствия имеется правдоподобная версия о личности человека, находившегося в машине и погибшего в результате этого инцидента. Однако эта информация не разглашается, поскольку речь на данном этапе идет всего лишь о подозрении.