ՀՅԴ-ն հրապարակել է ընտրությունների կարգախոսը, բայց ոչ ցուցակը
Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն կուսակցության ԳՄ-ն հրապարակել է Երևանի ավագանու ընտրություններում իր կարգախոսը:
««Միասին` հանուն Երևանի». ՀՅԴ կարգախոսը՝ 2018 թ. սեպտեմբերի 23-ին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրություններում», նշված է ՀՅԴ ԳՄ տարածած հաղորդագրության մեջ։
Կուսակցությունը, սակայն, չի շտապում հրապարակել ավագանու արտահերթ ընտրություններին կուսակցական ցուցակը և թե ով է գլխավորելու այն։
Նկատնենք՝ այս պահին հայտնի է, որ Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, «Ելք» դաշինիքից Հանրապետություն և Լուսավոր Հայաստան կուսակցությունները միասին, «Ժառանգություն», «Օրինաց Երկիր», «Երկիր Ծիրանի», «Բարգավաճ Հայաստան», «Երևանի հանրություն» նախաձեռնությունը և «ԳԱԼԱ» կուսակցությունը՝ մեկ թեկնածուով։

Лозунг АРФД на выборах в Совет старейшин «Вместе – во имя Еревана»
Лозунг АРФ «Дашнакцутюн» на предстоящих 23 сентября 2018 года выборах в Совет старейшин: «Вместе – во имя Еревана», отмечается в распространенном Верховным органом АРФД заявлении.
Однако АРФД не уточняет, кто возглавит партийный список кандидатов на выборах в Совет старейшин Еревана.
Отметим, в данный момент известно об участии в досрочных выборах Совета старейшин Еревана партии «Гражданский договор» (кандидат в мэры Айк Марутян), входящих в состав блока «Елк» партий «Светлая Армения» и «Республика» (кандидат в мэры Артак Зейналян), партии «Процветающая Армения» (кандидат в мэры Наира Зограбян), «Еркир Цирани» (кандидат в мэры Заруи Постанджян), «Оринац еркир» (кандидат в мэры Мгер Шахгельдян), «Наследие» (кандидат в мэры Раффи Ованнисян), инициативы «Общественность Еревана» и партии «Гала» (кандидат в мэры Анаит Тарханян).