Աֆղանստանում ավտոբուսի վթարի հետևանքով մահացել է 15 մարդ
Աֆղանստանի Քանդահար նահանգում շաբաթ ավտոբուսը բախվել է բեռնատարին, 15 մարդ մահացել, 25-ը՝ վիրավորվել, հայտնում է տեղական TOLOnews հեռուստաալիքը՝ հղում անելով նահանգապետի գրասենյակին, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Ինչպես հայտնել է նահանգապետի պաշտոնական ներկայացուցիչ Ազիզ Ահմադ Ազիզը, վթարը տեղի է ունեցել տեղական ժամանակով առավոտյան մոտ 6-ին` Ժարի շրջանում: Նրա խոսքով՝ զոհվածների թվում կան կանայք և երեխաներ, մի քանի տուժածներ կրիտիկական վիճակում են:
Աֆղանստանում հաճախ են տեղի ունենում ճանապարհային պատահարներ, որոնց պատճառը, որպես կանոն, արագության գերազանցումն է, տրանսպորտային միջոցների կառավարման սխալները և ճանապարհների վատ վիճակը:

В ДТП с автобусом в Афганистане погибли 15 человек
Автобус столкнулся с грузовиком в субботу утром в афганской провинции Кандагар, 15 человек погибли, 25 получили ранения, сообщает РИА Новости  со ссылкой на местный телеканал TOLOnews и  на канцелярию губернатора провинции.
Как заявил официальный представитель губернатора Азиз Ахмад Азиз, авария произошла в районе Жари около 6 утра по местному времени. По его словам, среди погибших есть женщины и дети, несколько пострадавших находятся в критическом состоянии.
В Афганистане часто происходят ДТП, причиной которых, как правило, становится превышение скоростного режима, ошибки в управлении транспортными средствами и плохое состояние дорог.